Працівників державного лісництва на Донеччині піймали на браконьєрстві

30.01.2020 10:00

Донбас, Курахове – до лінії розмежування звідси всього 20 кілометрів. Знімальна група «СтопКору» вирушила у прифронтовий ліс повз позиції, на яких колись стояла українська армія. Пересуватись тут потрібно максимально обережно. Хто тепер володарює у цих лісах та які справжні масштаби незаконної вирубки деревини? Дізнавайтесь із нового матеріалу Кирила Вольного.

Єгері розповідають вже знайому історію, показують місця масового випилювання лісу та лісосмуг. Сумнівів більше немає: чорні лісоруби працюють буквально по всій Донеччині, у кожному районі – організовано та стабільно. Проте все ж найцікавіше нас очікувало далі.

«Друзі, ви знаєте, нам сьогодні щастить. Ми з нашими інсайдерами їхали до лісу, щоб зафіксувати ще одну точку незаконної рубки й на шляху зустріли автомобіль, який застряг у багнюці, водій попросив у нас допомоги. Так ось цікаво, що водієм авто виявився один з лісників, який повинен контролювати всі ці процеси», – розповідає журналіст Кирил Вольний.

Команда «СтопКору» йому, звичайно, допомогла, витягнувши автомобіль з багнюки. І, користуючись нагодою, журналісти запропонували ліснику проїхатися і подивитись, яка ситуація в лісах, які підпадають під його юрисдикцію.

Розуміючи патову ситуацію, лісник вирішив поїхати з медійниками. За його словами, саме зараз в лісі відбувається законна санітарна вирубка.

Те, що ми побачили далі, яскраво ілюструє всю ситуацію, яка склалася з вирубкою лісів на Донеччині.

Ось так має виглядати клеймо

Ось як повинно виглядати клеймо санітарної вирубки, а не три «зарубки» сокирою, як у Дружківці. Та попри це, ми знайшли таке клеймо лише на трьох з усіх спиляних дерев.

Виявляється, що працівники державного лісництва фактично займаються браконьєрством, не мають необхідних документів і дозволів на випилювання лісу. Ба більше, реального обліку деревини не існує. І тільки під тиском медійників з камерами лісник вніс дані про завантажену лісом машину в електронну систему обліку деревини.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини