Пожежа в Ізюмі: згорів гуртожиток

Пожежа повністю знищила будівлю колишнього гуртожитку в Ізюмі. Це сталося вночі 5 вересня.  Місцеві депутати звинувачують у ситуації міську владу, через бездіяльність якої в Ізюмі майже не лишилося пожежних гідрантів. Про це розповів очільник Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» і депутат міськради Юрій Козлов.

pojeja v izumi
В Ізюмі вогонь знищив будівлю гуртожитку. Фото: скриншот СтопКор

Пожежа в Ізюмі знищила будівлю гуртожитку у пров. Толстого, 3. Там мешкали 10 родин. Вогонь знищив житлові кімнати та майно жителів.

«Зранку 5 вересня о 5:15 до пожежної частини надійшло повідомлення про те, що горить будівля гуртожитку у пров. Толстого, 3. По прибуттю пожежників виявилося, що вогнем була охоплена покрівля та другий поверх будівлі. Причини займання невідомі: або несправна  проводка, або безхатьки, які могли палити вогнище прямо всередині будівлі, аби зігрітися. Слід зазначити, що у 2004 році саме в цьому гуртожитку вже була пожежа саме з цієї причини.

У результаті пожежі будівля згоріла на 70 відсотків і відновленню не підлягає. Під час пожежі ніхто не постраждав», — ідеться в офіційному повідомленні.

Ініціативна група депутатів, серед яких був очільник Ізюмського осередку «Стоп корупції», виїхала на місце та дізналася про подробиці пожежі.

«Робітники МНС не змогли повністю здійснити свої функції через одну причину: в місті Ізюмі повністю знищена система вуличних пожежних гідрантів. Ми, депутати міської ради, постійно казали про цю проблему з квітня цього року. Це питання розглядали на постійних депутатських комісіях», — розповідає Юрі Козлов.

З офіційних джерел депутатам стало відомо, що у 2015 році в Ізюмі та районі існувало 315 пожежних гідрантів. У 2021 році залишилося 99 гідрантів, із них 18 не працюють.

Винними у такій ситуації Юрій Козлов називає мера міста Валерія Марченка, заступника мера Михайла Іщука й очільника «Ізюмводоканалу» Зубка. Ці чиновники знали про проблемну ситуацію з гідрантами і не діяли – пояснює депутат.

Депутати викликали правоохоронців та написали заяви про злочин.

«Дякуючи Богу, ніхто не постраждав. На даний час вирішується питання щодо розселення постраждалих та всебічної допомоги. Ця проблема на постійному контролі міської влади», – зазначив Валерій Марченко, як повідомляє офіційний сайт міста Ізюм. 

Та замість повідомлення про допомогу від міста міськрада розмістила оголошення з закликом до жителів Ізюму надати посильну допомогу погорільцям. Депутати кажуть: реальної допомоги не було. Вони нарікають на бездіяльність влади.

«Неодноразові звернення до міського голови та керівника «Водоканалу» Зубка ігноруються… Басейни ми можемо будувати, фонтани — за 20 мільйонів, а людям допомагати — ні. Люди в біді — ніхто з влади нічого не робить», — розповідає депутат.

«Заступник Ізюмського міського голови Михайло Іщук разом із працівниками УЖКГ та «Благоустрою» зранку побував на місці події, аби скоординувати роботу всіх служб по допомозі постраждалим під час пожежі», — йдеться на сайті міськради.

Натомість постраждалі від пожежі розповіли депутатам, що ніхто з представників влади до них не виїхав.

Депутати звернулися до міського голови з ініціативою скликати позачергову сесію міськради та спрямувати компенсацію у розмірі 100 000 грн кожній родині, а також надати тимчасове житло для постраждалих, дехто з яких був змушений дві доби ночувати біля згорілого будинку.

  • Зазначимо, раніше "СтопКор" повідомляв, що 17 травня в одному з районів Ізюма на Харківщині сталася надзвичайна ситуація: згорів приватний житловий будинок. Вогнеборці не змогли вчасно поповнити запаси води через відсутність гідрантів поблизу пожежі.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини