Пожежа у дитячому таборі «Вікторія»: батьки йдуть до суду

24.06.2020 08:01

Родичі загиблих в результаті пожежі в одеському таборі "Вікторія" дітей подали в суд на прокуратуру і поліцію Одеської області через  неефективне розслідування. У позовній заяві вони вимагають відшкодувати їм моральну та матеріальну шкоду на загальну суму майже 18,7 мільйона гривень. У разі задоволення позову стягнуть кошти з державного бюджету.

Фото: ДТ

Про це інформує "Слідство. Інфо" з посиланням на позовну заяву, яку скерували в суд.

У позовній заяві батьки і родичі загиблих вказують на неефективність розслідування цієї трагедії. Зокрема, на думку позивачів, слідство досі не встановило офіційної причини виникнення пожежі.

"Тобто, вже майже три роки з дня трагедії, а основна обставина, що впливає на інші розслідування, можливість залучення до відповідальності винних осіб - відсутня", - йдеться в документі.

Також у позові йдеться, що поліція і прокуратура намагалися перешкодити проведенню експертизи НІСЕ.
"Експертам не надавався доступ до матеріалів кримінального провадження, речовим доказам, без яких проведення експертизи було неможливо. Доступ надано тільки після окремої ухвали слідчого судді та розголосу ситуації, що склалася в ЗМІ", - зазначають в позовній заяві.

Крім того, на думку родичів загиблих, після отримання висновків третьої експертизи слідчі і прокурори мали підстави продовжувати досудове розслідування і повідомити про підозри кільком людям, зокрема, службовцям Одеської міської ради. Втім, як говориться в позові, не зробили цього.

Нагадаємо, що в результаті пожежі в одному з дерев'яних корпусів дитячого табору "Вікторія" у вересні 2017 загинули троє дітей - Софія Мазур, Сніжана Арпентій і Анастасія Кулініч. З тих пір, як йдеться в документі, досудове розслідування у цій справі здійснюють слідчі Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Одеській області під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини