Позбавлення волі без касації: «Стоп корупції» звернулась до ВСУ через корупцію у Вінниці

22.12.2020 15:50

Юристи «Стоп корупції» направили звернення до Верховного Суду України у справі членкині громадської організації з Вінниці. Жінка стала жертвою афери через корупцію у місцевих судах і прокуратурі. Місцевий суд засудив її на 5 років за її ж землю. А поки вирок вже вдруге оскаржується у Верховному Суді –  землю продали «своїм» за безцінь, а матір двох малих дітей хочуть посадити за ґрати. Про це розповіла членкиня вінницького відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Олена Маліновська.

Олена Маліновська з матір’ю зустрілися з юристами і журналістами «СтопКору» Фото: СтопКор

Жителька Вінниці Олена Маліновська у відчаї звернулась до «Стоп корупції», бо кожного дня може опинитись за ґратами. Жінка розповіла, що вже 6 років потерпає від корупції суддівсько-прокурорської системи у місті. У результаті лишилася без грошей, без землі, та ще й зі звинуваченнями у шахрайстві.

«Верховний суд вдруге прийняв до розгляду мою касаційну скаргу. Раніше вища судова інстанція вже винесла ухвалу про безпідставність звинувачень у шахрайстві на мою адресу та направила справу на повторний розгляд в апеляції. 23 листопада ВСУ витребував справу у Апеляційного суду Вінницької області. Розгляд призначений на 3 лютого. Вінницький суд, у порушення закону, 25 листопада знімає арешт з землі і продає її… донці скаржниці Валентини Дзюби за третину вартості. Бо ця скаржниця товаришує з родиною Гайду», - обурюється Маліновська.

Зазначимо, «СтопКор» розповідав про одіозну судівсько-прокурорську родину Гайду. Стороною звинувачення у справі Маліновської керував чоловік  – тодішній прокурор міста Гайду. А його дружина – суддя Вінницького міського суду – вела справу у суді і винесла обвинувальний вирок. За словами Олени, суддя прямою мовою вимагала хабар.

 «Здивуй мене! Заплати мені більше, ніж заплатили за тебе!» — передає Маліновська слова судді.

Вінницька судівсько-прокурорська родина Гайду Фото; Puer

За інсайдерською інформацією від місцевих мешканців стало відомо, що тодішній прокурор Гайду товаришує з родиною скаржниці у справі Маліновської. Вінничани розповіли: проти родини Дзюби було відкрито кілька проваджень. Їх звинувачували у рейдерських захоплення землі і врожаю, несплаті до бюджету, незаконному видобутку піску, хуліганстві. Утім, завдяки «зв’язкам» у суді і прокуратурі – все сходило з рук. Саме цей корупційний зв’язок став причиною обвинувального вироку у справі – упевнена Маліновська.

Касаційна інстанція рік тому вже скасувала вирок апеляції і направила справу на повторний розгляд.

«…Суди не встановили належних і допустимих доказів на підтвердження винуватості у вчиненні шахрайства», — йдеться у рішенні колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України від 3 грудня 2019 року.

Утім, повторний розгляд апеляції залишив вирок Гайду в силі. Справа Олени Маліновської знов у Верховному Суді. Вінничанка боїться, що її можуть ув'язнити будь-якої миті. А двоє дітей залишаться без матері.

За рішенням Вінницького суду напередодні Нового року - 24 грудня - матір двох малолітніх дітей мають направити до місця відбування покарання. Попри те, що справа переглядається Касаційним кримінальним судом Верховного Суду, Маліновській було відмовлено у відтермінуванні виконання вироку. Тому вона звернулась по допомогу до антикорупційної громадської організації і вступила до її лав.

Юристи «Стоп корупції» підготували Звернення до ВСУ, у якому, зокрема, зазначено: «Так, Верховним Судом вже один раз було підтверджено що фактично у справі були відсутні докази на підтвердження винуватості засудженої, і явною є відсутність складу злочину в діях Маліновської О.В. Відтак, є необхідність у справедливому та своєчасному розгляді клопотання Маліновської О.В. про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Станом на сьогодні, вищевказані обставини потребують їх якнайшвидшої перевірки, адже особа, яка з великою вірогідністю є невинуватою, може опинитися в місці відбування покарання до моменту винесення рішення Касаційним кримінальним судом, що є абсолютно неприпустимо».

Звернення ГО «Стоп корупції» щодо справи Маліновської Фото: СтопКор
Громадські активісти просять Верховний Суд ініціювати терміновий та справедливий розгляд клопотання Маліновської О.В. про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються, та відновити її порушені права.

Вінницький відокремлений підрозділ і надалі триматиме цю справу на контролі і боротиметься з цим та іншими проявами судівсько-прокурорської корупції на Вінниччині

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини