Повернення Мухтара: чи відбудеться екстрадиція одіозного екс-банкіра Аблязова до України?

12.07.2018 16:33

Будучи власником БТА банку, Мухтар Аблязов заснував близько тисячі офшорних компаній, через які вивів з Казахстану та України понад 5 мільярдів доларів, а пізніше – втік від правосуддя до Європи. Зрештою, влітку 2013 року сумнозвісний екс-банкір був заарештований на півдні Франції з фальшивим дипломатичним паспортом Центральноафриканської республіки.

З 2013 по 2016 рік пан Мухтар перебував у слідчому ізоляторі Франції, оскільки тут слухаються справи про його екстрадицію в країни, де він відмітився, тобто, Казахстан, Україну та Росію. Тодішній прем’єр-міністр Франції підписав декрет про екстрадицію Аблязова в Росію. Але це рішення завдяки своїм лобістам він оскаржив у суді. 

Як зазначає юрист Роман Марченко, «після того, як пан Аблязов був визнаний винним англійським судом, фактично його підтримують лише люди, що знаходяться у нього на оплаті». Однією з таких структур, зокрема, є фонд «Відкритий діалог», який підтримує казахстанського «комбінатора» всіма можливими засобами.

Станом на сьогодні у Франції розглядаються запити про видачу пана Мухтара в Україну. Тож наразі українське слідство очікує, що прем’єр-міністр Франції підпише декрет про екстрадицію Аблязова.

Більше про це – у відеосюжеті «СтопКору». 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини