«Повалили на підлогу й тягнули за ноги»: на криворізькому підприємстві до незаконно звільнених працівників застосували силу

Тарифний майдан на батьківщині Президента: у Кривому Розі містяни нарікають на аварійний стан теплотрас та непомірно високі тарифи. А перед виходом в ефір цього сюжету стало відомо, що на «Криворізькій теплоцентралі» готують чергову кадрову чистку, попри те, що підприємство наразі перебуває у процесі приватизації. Крім того, аби позбавити працівників права голосу, там організували альтернативну профспілку. Наскільки ці дії законні? «СтопКор» звернувся до Фонду держмайна з цим питанням.

Як зазначено у відповіді Фонду, з боку керівництва АТ «Криворізька теплоцентраль» начебто відсутнє будь-яке протиправне втручання у діяльність професійних спілок.

«Також зазначаємо, що інформація стосовно примусового звільнення працівників АТ «Криворізька теплоцентраль», які відбувались із застосуванням фізичної сили, що супроводжувалось фіксацією таких випадків правоохоронними органами та медпрацівниками, у Фонді відсутня», – йдеться у документі.

KryvyyRig_4
У Фонді держмайна порушень не теплоцентралі не побачили Фото: скріншот

Натомість кадри відео, що потрапили до нашої редакції, суперечать відповіді Фонду держмайна. На них можна побачити, як чинний очільник профспілок теплоцентралі не може потрапити на робоче місце навіть із поліцією. А ось заступницю голови правління з питань фінансів Людмилу Буркаленко взагалі буквально винесли силоміць з роботи.

«Мене повалили на підлогу та почали за ноги витягувати коридором», – розповіла жінка.

KryvyyRig_5
Людмилу Буркаленко буквально викинули з роботи Фото: СтопКор

Справді дивно, чому у Фонді держмайна з боку нового керівництва теплоцентралі порушень трудового законодавства не вбачають. Але насправді все просто. У Фонді працює товариш пана Савчука Денис Кудін – заступник голови з корпоративного напрямку. Вони обидва раніше працювали в структурах WOG.

Щоб розв’язати конфлікт, робочий колектив звернувся до керівництва держави та профільних відомств. Адже, як повідомив голова профспілки АТ «Криворізька теплоцентраль» Анатолій Чалий, ситуація на підприємстві – критична: люди залякані настільки, що бояться навіть іти на роботу.

Жителі міста закликають правоохоронні органи та керівництво Фонду держмайна розібратися у протиправних діях Савчука та Кудіна. А через неефективне виконання вимог обурена громада обіцяє влаштувати ще один, безстроковий протест, але вже у столиці.

Про подальший перебіг подій ми обов’язково розповімо у наступних випусках. Підписуйтесь на наш ютуб-канал, аби не пропустити найголовніше.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини