Потенційний президент НАНУ Загородній прокоментував скандал із житлом для академіків

15.05.2020 12:00

Дерибан коштовних земель, фейкові забудовники та квартирні афери за схемою «Укрбуду»: за лаштунками Національної академії наук щосили розбазарюють державні активи. Чому справжні вчені так повільно отримують службові помешкання та хто наживається на будівництві житла для науковців? Дивіться у матеріалі Асі Шевченко.

Усі ці питання ми озвучили в двох запитах: і до Президії Академії, і до її віцепрезидента Загороднього.

У приймальні посадовця знімальній групі повідомили: за коментарями потрібно звертатись до… управління справами.

А тепер згадаємо ще раз коментар керуючого справами Сидоренка тижневої давнини: «Це треба робити як: не керуючому справами писати. Треба писати на Президію НАН України. І вже керівництво Президії буде вирішувати, хто на що буде відповідати, хто буде давати інтерв'ю, якщо таке буде. Усе. Ви помилились адресою».

При цьому майже кожна постанова НАН, що стосується будівництва житла, закінчується словами: контроль за виконанням покласти на управління справами НАН України. Це, до речі, саме той департамент, який очолює Михайло Сидоренко.

«Академія наук — дуже закрита структура для журналістів. Якщо ви хочете дізнатися більше, як там витрачають гроші, потрібно придумати найхитромудріші схеми. Якщо ти надсилаєш простий запит на доступ до публічної інформації, як журналіст, вони ці запити просто ігнорують. Вони не хочуть розповідати людям, куди та на що вони витрачають гроші», — коментує журналіст Любов Величко.

Утім, за дивовижним збігом обставин, у канцелярії Президії нам повідомили, що запит в роботі. Та вже після виходу нашого сюжету в ефір до редакції «СтопКору» надійшов лист із розгорнутою відповіддю від пана Загороднього.

Відповідь на запит Фото: скрін

З цієї відповіді ми нарешті дізналися точну кількість квартир, яку отримали співробітники НАНУ в будинках, зведених на територіях, що належать установі: усього протягом останніх п’яти років Академією було розподілено 211 службових квартир, побудованих у рамках інвестиційних договорів, у тому числі за останні два роки — 114.

Наше розслідування триває. І звичайно, всіх, про кого йшлося в сюжеті, ми запрошуємо в будь-який зручний час для них час на інтерв'ю.

У наступному ж випуску дивіться, як на виробничих потужностях Академії створюють ТОВки, що наповнюють кишені її окремих представників. Не забудьте підписатися на наш Youtube-канал, аби не пропустити!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X