Постачав зерно до окупованого Криму: фігурант гучних корупційних справ будує пірс на Одещині

14.06.2021 09:40

Приватна компанія «Рісойл» розпочала будівництво двостороннього пірса в акваторії Чорного моря, де розташований Чорноморський морський торговельний порт. Чому це неабияк збентежило всю українську портову спільноту, та хто саме стоїть за скандальним будівництвом? Дивіться у матеріалі Наталії Мальцевої.

Цікаво, що для того, щоб збудувати пірс, потрібно отримати дозвіл на виділення землі під нього. Власне, це частина акваторії, яка є комунальною власністю. І у разі забудови ця земля так чи інакше відійде забудовнику. «СтопКор» подав звернення до місцевої прокуратури із питанням щодо законності такого відводу землі приватній компанії, щоправда, вдалося нам це не з першого разу.

Хто ж є забудовником цього пірсу? Засновник та директор групи компаній «Рісойл» Шота Хаджишвілі – громадянин Грузії. А компанію начебто створив разом із громадянином Швейцарії – Марком Жиєроном.

Shota Hadzhishvili
Шота Хаджішвілі Фото: СтопКор

До Одещини пан Хаджишвілі прибув із грузинського Батумі, де, за певною інформацією, працював у місцевому пароплавстві та потрапив до корупційного скандалу через незаконне днопоглиблення.

У 2017 році був нагороджений знаком «Fairplay» як керівник компанії, що має «нульову толерантність» до корупційних схем. Проте цього ж року в офісі компанії «Рісойл» слідчими Генпрокуратури України було проведено обшуки через підозру у постачанні компанією зерна та олії на територію окупованого Криму.

risoil12
Фірму "Рісойл" підозрювали у постачанні зерна до окупованого Криму Фото: скриншот

Цікавим є той факт, що група компаній «Рісойл», яку очолює Хаджишвілі, позіціонує себе як компанія з іноземним інвестором. Але Марка Жиєрона в Україні ніхто ніколи не бачив, і жодної згадки про його діяльність у відкритих джерелах немає. Втім, це не заважає громадянину Грузії постійно про нього згадувати. А ще постійно наголошувати, як йому заважає держава.

Але саме державним коштом відбуваються необхідні роботи із днопоглиблення, без яких будівництво пірсу не мало б жодного сенсу. І дивним збігом видається той факт, що згаданий раніше меморандум про будівництво цього об’єкта був підписаний з боку АМПУ саме громадянином Латвії Райвісом Вецкагансом, який до України також переїхав після корупційного скандалу у себе на батьківщині, де його звинувачували у розкраданні державних коштів, виділених на днопоглиблення.

Нагадаємо, у Латвії Вецкаганс був звинувачений у заподіянні збитків пароплавству, де працював, на 18 млн євро.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини