Посла Ірану в Україні викликали до МЗС через “чорні скриньки” зі збитого літака

31.05.2020 23:02

Міністерство закордонних справ України викликало посла Ірану Моради для роз'яснень щодо нових спроб країни перешкодити розслідуванню катастрофи літака МАУ, збитого іранською ракетою поблизу Тегерана.

Про це інформує Європейська правда з посиланням на дипломатичне джерело, передає "Слово і Діло".

Українські дипломати стверджують, що Іран докладає зусиль для створення непорозумінь між державами, громадяни яких стали жертвами цієї ракетної атаки. Одним з інструментів таких дії у МЗС вважають заяви Тегерану про відмову у наданні чорних скриньок авіалайнера.

"Зараз ми консолідуємо зусилля по тиску на Іран з іншими потерпілими державами. Ірану це не подобається, він намагається внести розкол між нами й партнерами, зокрема шантажуючи передачею скриньок", — пояснив співрозмовник видання.

Як відомо, за майже 5 місяців від аварії детальна розшифровка записів бортових самописців досі не проведена.

В МЗС наголосили, що попри суперечливі заяви з Ірану, "не підуть на сепаратні переговори" і будуть робити все для збереження коаліції держав, що прагнуть чесного розслідування катастрофи.

І хоча посла Ірану викликали до МЗС ще до повідомлення іранських ЗМІ про нову відмову Тегерана віддавати скриньки, це питання також буде темою обговорення.

"До МЗС запрошено посла Ірану, з яким планується непроста розмова. Не виключено, що цей витік інформації - ймовірно непідтвердженої, як це вже бувало у випадку з Іраном — пов'язаний саме з викликом посла Ірану до МЗС", — пояснив співрозмовник Європейської правди.

Раніше стало відомо, що іранська влада вирішила не відправляти в Україну бортові самописці пасажирського літака МАУ, який помилково збили в січні.

Нагадаємо, що раніше міністр оборони Ірану Амір Хатамі повідомив, що винним в авіакатастрофі літака Міжнародних авіаліній України є оператор ракетної системи.

Також повідомлялося, що Іран через коронавірус призупинив розшифровку чорних скриньок літака МАУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X