Посадять або оштрафують: у Борисполі директорів шкіл попередили про відповідальність за порушення на виборах

29.09.2020 18:12

Не агітувати, не розклеювати політичні плакати та не залучати працівників шкіл до виборчого процесу. У навчальних закладах Борисполя активісти руху «За чесні вибори» провели інспекцію та попередили педагогів про адміністративну, а також кримінальну відповідальність за участь у виборчій агітації.

Shkola
У школах заборонена агітація. Фото: СтопКор.

«Проінспектували 8 шкіл. На сьогодні агітації в школах немає. Неподалік від школи номер 7 розвішують агітлистівки. Ми також передавали директорам наші листівки, щоб телефонували на гарячу лінію у разі порушень виборчого законодавства», — зазначив учасник руху «За чесні вибори» Антон Клітний.

Shkola
У Борисполі директорів навчальних закладів попередили про відповідальність за порушення на виборах. Фото: СтопКор.

У рамках громадського руху «За чесні вибори» наголошуємо на недопущенні залучення учасників освітнього процесу до участі в акціях і заходах окремих політичних партій та поширення у закладах освіти партійної та виборчої агітації!

Shkola
Педпрацівників заборонено залучати в передвиборчій агітації. Фото: СтопКор.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їхні члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права проводити свою діяльність у закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

Нагадаємо, що відповідно до закону України «Про освіту» У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять:

- найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
- зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
- зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Керівництву закладів освіти ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ залучати працівників закладів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями).

Порушення цих норм передбачають адміністративну та навіть кримінальну відповідальність.

Представники громадського руху «За чесні вибори» у вересні почали моніторинг порушень виборчого законодавства. Це масштабна ініціатива, яка діятиме під час усього передвиборчого процесу. Стартували у місті Обухів під Києвом. Головна мета – забезпечити проведення виборів чесно та прозоро.

Активісти руху уже побували в Борисполі і Бородянці. На черзі інші міста.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі

Інші новини


X