Порошенко показав свою декларацію – подробиці

01.06.2020 07:53

Експрезидент, народний депутат Петро Порошенко за 2019 рік задекларував майже 773 мільйони гривень доходів.

За 2019 рік Порошенко задекларував 772 мільйона 960 тисяч гривень доходів. Крім того, він сплатив майже 188 мільйонів податків.

Левову частку доходів склали оподатковані дивіденди у сумі понад 606 мільйонів гривень. Пресслужба зазначає, що вони не виплачувалися з 2014 року. Накопичена за тривалий час сума була перерахована лише наприкінці 2018 – початку 2019 років з метою фінансування Порошенком власної передвиборчої кампанії, йдеться у деклараціі Порошенка.

33 мільйони 84 тисячі гривень Порошенко отримав від продажу акцій Міжнародного інвестиційного банку. Майже 16 мільйонів гривень становлять відсотки за депозитами.

6 мільйонів 185 тисяч гривень склали компенсація моральної шкоди та відшкодування судових витрат у процесі з компанією Бі-Бі-Сі за поширення нею недостовірної інформації.

У пресслужбі пояснили, що закон вимагає декларувати як прибуток повернення вартості ОВДП, і Порошенко записав відповідну суму в 108 мільйонів 703 тисячігривень. Сам же інвестиційний прибуток, тобто власне дохід, склав не 108, а 4 мільйони 609 тисяч гривень.

Переважна частка витрат Порошенка минулого року – 584 мільйони 414 тисячгривень – його внесок у передвиборчий фонд.

В цілому в 2019 році Порошенко самостійно чи через податкових агентів сплатив 187 мільйонів гривень податків та військового збору.

Кількість компаній, кінцевим бенефіцаром яких є Петро Порошенко, минулого року скоротилася до 28. Права кінцевого бенефіціара решти компаній передано і відображено в декларації сина експрезидента Олексія Порошенка.

У пресслужбі зазначили, що загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проєкти минулого року склали близько 200 мільйонів гривень. Однак Порошенко не зміг відобразити цю суму в електронній декларації, оскільки форма декларації не передбачає декларування видатків, здійснених з рахунків юридичних осіб, у яких власником є декларант або члени його родини.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини