Понад 80% імпортного цементу є фальсифікатом, – лабораторне дослідження

26.03.2021 10:01

Якісна продукція національного виробника чи дешева імпортна? Вітчизняний цемент нічим не поступається закордонному за якістю, а наявність власних заводів дозволяє забезпечувати тисячі українців роботою й сплачувати мільярди податків до бюджету. Натомість неконтрольований імпорт зараз загрожує занепадом і зубожінням цілих міст та селищ. Більше про це – у новому матеріалі Кирила Вольного.

«Кривий Ріг Цемент» – вітчизняний виробник високоякісних будівельних матеріалів. Це єдиний в Україні виробник цементу, який має свій флот та може доставляти продукцію баржами. «Кривий Ріг Цемент» має цементні заводи у Кривому Розі, Кам’янському та Амвросіївці, яка розташована на тимчасово окупованій території.

Кривий Ріг – величезний промисловий центр України. Та навіть на тлі промислових гігантів, які тут розташовані, цементний завод посідає впевнені позиції.

«За часів Радянського Союзу це був завод, який побудували в центрі металургійної промисловості, поблизу до джерел шлаку. Доменний шлак – це відходи металургійних підприємств, і основним завданням цього заводу була якраз утилізація цих відходів і власне виробництво цементу», – зазначає технічний директор ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» Ростислав Сав’як.

cement_52
"Кривий Ріг Цемент" - одне з провідних підприємств регіону Фото: СтопКор

З 2008 до 2019 року підприємства існували на ринку України як філія німецької групи HeidelbergCement. Та у 2019 році компанію придбали українські інвестори для розвитку виробництва будматеріалів саме на вітчизняному ринку.

Нині завод виробляє всі найпопулярніші марки цементу, а завдяки доступу до доменного шлаку може випускати і різні види шлакового цементу. Потенціал компанії – 1 мільйон 400 тисяч тонн продукції на рік. Др процесів залучена понад 1000 співробітників, а середня заробітна плата тут вища, ніж у середньому в країні й галузі, та складає близько 21 000 грн на місяць.

За останні п’ять років у модернізацію обладнання заводу вклали понад чверть мільярда гривень, з яких більш як 70 мільйонів витратили на захист навколишнього середовища.

«Ми як відповідальна компанія захищаємо нашу продукцію від підробки. Для цього, крім забезпечення умовного позначення цементу в рамках стандарту, ми додатково впровадили захисний термоелемент, який у процесі нагрівання зникає. І це свідчить про те, що даний цемент є оригінальною продукцією компанії», – розповідають працівники.

cement_53
Виробник використовує додатковий захист продукції від підроблення Фото: СтопКор

Використання, крім обов'язкових вимог до маркування, додаткового захисту продукції від підроблення – не примха, а сувора необхідність. Адже за останніми дослідженнями якості цементу, 82% продукції в мішках з порушенням маркування виявилися фальсифікатом – йдеться переважно про дешеву імпортну продукцію, яка заполонила вітчизняний ринок.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини