Понад 3 млн гривень збитків: начальнику служби безпеки КП “Київпастранс” повідомлено про підозру

Начальнику служби безпеки та надзвичайних ситуацій КП "Київпастранс" повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинило збитки в розмірі 3,3 млн грн. Гроші були виділені на організацію охорони об'єктів критичної інфраструктури Києва.

Kyivpastrans
Київпастранс Фото з відкритих джерел

"Згідно з матеріалами слідства, у 2019 році КП «Київпастранс» уклало з переможцем тендеру – приватною охоронною компанією – договір про надання послуг з фізичної охорони об’єктів КП «Київпастранс», зокрема станцій Борщагівської лінії швидкісного трамваю, а також здійснення на них перепускного режиму професійними охоронцями за визначеними цілодобовими охоронними постами", - повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Згодом на підставі затверджених актів надання послуг комунальне підприємство перерахувало на рахунки приватного підприємства бюджетні кошти в сумі понад 4,1 млн грн. Однак, досудовим розслідуванням встановлено, що обсяги та вартість охоронних послуг не відповідали заявленим у документах. Фірма не мала в штаті достатньої кількості охоронців для виконання умов договору та залучала до чергувань сторонніх осіб без відповідної кваліфікації. На окремих об'єктах охорона була відсутня взагалі.

Вищезазначені порушення залишилися без уваги начальника служби безпеки та надзвичайних ситуацій КП "Київпастранс", який безпосередньо мав перевірити обсяги послуг, що надаються. За висновком судової економічної експертизи, зазначеними діями комунальному підприємству завдано збитків на суму 3,3 млн грн.

У липні цього року також повідомлено про підозру керівнику зазначеної охоронної структури за фактом привласнення коштів. Його дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

"Викрито злочин прокурорами спільно з слідчими Святошинського управління поліції ГУ НП в м. Києві за оперативного супроводження Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області", - додали у відомстві.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини