Понад 3 мільярди на рік: депутат назвала суму неофіційних прайсів ДАБІ

24.01.2020 12:00

Неофіційний цінник для забудовників від ДАБІ: за дозвіл на один квадрат «просять» від 5 доларів. Звісно, все це приблизні підрахунки, і назвати точну цифру усіх хабарів по країні вкрай складно. Але ця сума вимірюється мільярдами гривень, вважає народний депутат України Олена Шуляк.

«Я минулого року рахувала, скільки потенційно може становити корупційна складова в інспекції й вона перевищує 3 мільярди гривень на рік. Вдумайтесь, наскільки ця сума велика», – зазначила пані Олена у коментарі для «СтопКору».

Хабарництво в будівельній сфері процвітає через законодавчі прогалини. Найперша «дірка» полягає в тому, що Порядок №466 від 13.04.2011 регулює процедуру видання дозволів на будівництво.

Інакше кажучи, інспектори ДАБІ видають дозволи на будівництво. І звісно ж, перед тим мають перевірити усі подані документи.

ДАБІ перетворилось на магазин - нардеп Олена Шуляк

У законі зазначено: «Ухвалюють рішення про видання», а серед основ для відмови – «невідповідність поданих документів вимогам законодавства».

Проте Кабмін не вказав, що саме повинні перевіряти інспектори. Обов’язковою є лише перевірка інформації про сертифікати відповідальних виконавців і ліцензії генпідрядника.

Тобто відмовити можуть навіть за кому в документах, при цьому інспектори не зобов’язані перевіряти ключові питання, такі як, наприклад, виконання вимог містобудівної документації.

За 5-поверховий будинок вам доведеться неофіційно занести у ДАБІ 5000 тисяч доларів

Вони навіть не мають перевіряти, чи план забудови відповідає поданим документам на землю. Тож, зрештою, на свій розсуд інспектор складає рахунок за видання дозволу залежно від наявності грубих порушень.

Ця схема дозволяє корумпованим службовцям видати дозвіл забудовнику, який погодився заплатити. Зі свого боку той, хто не погодився чи вирішив прибрати частину порушень, бо сума озвученого хабаря завелика, отримує відмову.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини