Полювання на українські паспорти: цифровізацію документів можуть довірити скандальній компанії, пов’язаній з РФ

Масштабні афери довкола електронних паспортів та монополізація ринку триває: назву скандального консорціуму ЄДАПС змінили на Індастріал Інновейшн Груп, проте під новим брендом – усе ті ж топменеджери. Та відверті маніпуляції не лише у цьому, а й у їхніх унікальних – як запевняють у компанії – пропозиціях. Неочікувані подробиці і викриття – у матеріалі «СтопКору».

Нагадаємо, гендиректор компанії Андрій Первушин наголосив на нібито унікальності продукції IIG та недосконалості нинішніх документів.
Поліграфкомбінат «Україна» – найтаємніший об’єкт, куди пустили знімальну групу «СтопКору». Журналісти зробили відбитки пальців та одягли спецодяг.

Саме тут виготовляють всі українські документи. Персональні дані передаються спецканалом зв’язку, безпеку якого контролює СБУ. Згодом видаляються автоматично, щойно громадянин отримав документ на руки. На виготовлення id-карти – або як її тут називають «сендвіча» – йде приблизно хвилин 20. І ще 6 секунд – на запис персональних даних. І, до речі, місце для електронного цифрового підпису тут є. Ще з 2016-го року.

Картки, наявні сьогодні в обігу, є придатними для отримання цифрового підпису

«Усі ті картки, які на сьогодні є в обігу, придатні для того, щоб їх не обмінювати, а прийти, отримати цифровий підпис і записати його на id-картку. Тобто він доступний для громадян з 18 років. Коли це відбудеться? За нашими розрахунками, 100% у цьому році. Ми очікуємо десь приблизно в листопаді», – зазначає голова ДМС України Максим Соколюк.

При цьому дані з карти можна легко зчитати навіть за допомоги мобільного телефона. Потрібно лише завантажити безкоштовну програму, яка є на офіційному сайті поліграфкомбінату.

А тепер уважніше придивіться до пристрою, на якому наносять персональні дані на id-картку. Принаймні зовні – це повна копія обладнання, яке запатентував консорціум ЄДАПС ще у 2012 році. І права на цей червоний ящик на колесах теж належить великому прихильнику Росії – Юрію Сидоренку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини