Полтавська рокіровка – хто стоїть за спробами усунення голови обласної ради

Велика політична гра нагадує шахову партію, де головне – зробити правильну рокіровку з метою поставити на насиджене місце свого ферзя. От тільки жертвувати доводиться не пішаками, а реальними людьми. Як на Полтавщині політичні шахи перетворились на баталії довкола крісла голови облради – дивіться в сюжеті Асі Глуцької.

Президентські вибори минули, стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради, міністри йдуть у відставку, а на Полтавщині спалахнули справжні ігри престолів. Звичайно, без кіношних пристрастей і страт. Просто обласні депутати намагаються усунути голову облради Олександра Біленького, інкримінуючи йому причетність до корупційних схем та відмивання грошей.

І все, здавалось би, дійсно виглядає правдоподібно, ось тільки депутатська опозиція сама входила до бюджетної комісії, а тому мала б знати, на що і куди витрачаються обласні кошти. Геннадій Сікалов, головний редактор місцевого видання «Останній бастіон», спостерігає за ситуацією від початку. Каже, до голови є багато запитань, та не помиляється лише той, хто нічого не робить.

«Наскільки я знаю, контрольно-ревізійне управління і фінансова служба провели перевірки діяльності обласної ради, і в діях голови облради порушень не було виявлено. Можливо, комусь потрібно розхитувати політичну ситуацію в Україні», - зазначає пан Геннадій.

А ситуація і справді виглядає дивною, адже опозиція голові облради складається з депутатів на чолі з Іриною Степаненко. Остання за сумісництвом є фіндиректором найбільшого в області аграрного підприємства – «Альфа капітал».

Компанія належить місцевому бізнесмену та, за словами ЗМІ, кримінальному авторитету Олександру Павлюченку на прізвисько Саша Браслет. Сам Павлюченко мав проблеми із законом і навіть був засуджений за крадіжку газоліну. А ім'я депутата Ірини Степаненко час від часу фігурувало у скандалах з рейдерськими захопленнями на Полтавщині. Так, у 2015 році місцеві дорікали їй у захопленні арки, яка є проїздом для пожежних машин.

«Вона як депутат цього робити не могла, вона на свого чоловіка чи брата взяла в оренду арку і намагалась її забудувати. Степаненко найняла тітушок, які почали бити людей. І дійшло до різанини», - розповідає головред «Останнього бастіону».

Як потім розповідала Степаненко, арка і справді належала її брату Віктору. І той мав усі необхідні документи для користування нею. Утім, громадськості таки вдалось відвоювати технічний проїзд. А окрім цього Павлюченка звинувачували у рейдерському захопленні дитячої бібліотеки. Хтось підпалив будівлю книгозбірні, після чого споруду переоблаштували під офіс компанії «Альфа капітал».

До речі, того ж 2015 року у селі Рунівщина під Полтавою відбулись доволі дивні події: частина депутатів, сім з яких є працівниками «Альфа капіталу», намагались усунути сільського голову всього за кілька місяців до виборів.

Нагадаємо, у березні цього року Полтавщину струсив корупційний скандал: тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Валерія Головка з посади голови Полтавської облдержадміністрації: за словами гаранта, до посадовця виникли серйозні претензії з боку Національного антикорупційного бюро України та були представлені відповідні докази.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини