Польща хоче відсудити в українського ЗАЗ $70,5 млн

27.11.2017 13:05

Польща звернулась до суду з позовом проти українського автовиробника "Запорізького автомобілебудівного заводу". Представники останнього не виконали зобов'язання, передбачені угодою 12-річної давності.

Новину повідомляють польські ЗМІ.

Польська Державна скарбниця подала до суду на "Запорізький автомобілебудівний завод". У червні 2005 року український автовиробник придбав у Міністерство розвитку Польщі контрольний пакет акцій "Фабрики легкових автомобілів", що у Варшаві.

Тепер польська сторона вимагає від української компанії повернути близько 70,5 млн доларів за невиконання зобов'язань. Прес-секретар Генпрокуратури Польщі Сільвія Хайнріх пояснила, що Авто-ЗАЗ придбав 19,9% акцій, що давало 84,31 відсотка голосів на загальних зборах.

За попередніми даними, приватизація "Фабрики легкових автомобілів" мала на меті вберегти її від банкрутства, а також зберегти виробництво і зайнятість. У Міністерство розвитку Польщі додали, що Державна скарбниця отримала за пакет акцій лише 100 злотих, що еквівалентно 23 євро.

Проте, як зазначається, справа була не в грошах, а саме у забезпеченні українським інвестором активної роботи на фабриці з 2200 робітників. Зокрема, йдеться про виробництво нової моделі автомобіля. Чого, очевидно, не відбулось.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини