Зламав 20 тисяч комп’ютерів: Польща екстрадувала українського хакера

Американська влада звинуватила українського хакера у торгівлі пристроями несанкціонованого доступу та комп’ютерними паролями. За подібний злочин чоловіка можуть засудити до 17 років позбавлення волі.

Haker
Хакер Фото: Facebook

Підсудного екстрадували до США, де він був доставлений до американського суду 7 вересня 2021 року, передає "inpoland.net.pl".

Гліб Олександр Іванов-Толпінцев, який родом з Чернівців, був узятий під варту польською владою в Корчові 3 жовтня 2020 року.

Згідно з обвинувальним актом, ще в травні 2016 року Іванов-Толпінцев використовував ботнет та шкідливе програмне забезпечення для компрометації та незаконного отримання облікових даних для входу на комп’ютери по всьому світу, а потім продав ці дані на веб-сайті у даркнеті.

"Після продажу на цьому веб-сайті облікові дані використовувалися для сприяння широкому спектру незаконних дій, включаючи ухилення від сплати податків та атаки з вимаганням", — повідомляє Міністерство юстиції США.

Згідно з обвинувальним актом, ботнет, розгорнутий Івановим-Толпінцевим, зміг розшифрувати дані для входу щонайменше до 2000 комп’ютерів щотижня. До квітня 2017 року українець нібито зібрав 20 000 даних для входу до комп’ютерів.

Якщо його визнають винним за всіма пунктами обвинувачення, йому загрожує максимальне покарання до 17 років у федеральній в’язниці. Також США мають намір конфіскувати 82 648 доларів США від злочинних доходів.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Росію підозрюють у кібератаці на тисячі комп’ютерів у Німеччині.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини