“Політика НБУ вбиває аграрний сектор”, – Руслан Лінда

14.11.2019 14:24

Безстрокова акція протесту "Зупинимо корупцію в НБУ" розпочалася 13 листопада біля Національного банку України. Мітингарі вимагають розслідувати злочинні схеми Нацбанку. Серед активістів – ГО "Асоціація протидії агрорейдерству" та її керівник Руслан Лінда.

 

Руслан Лінда
Фото: СтопКор

 

Організація повідомила, що фінансова політика НБУ навмисно "вбиває" аграрний сектор та перешкоджає його нормальному функціонуванню й розвитку.

"Я як голова "Асоціації протидії агрорейдерству" заявляю з повною відповідальністю, що хибна політика НБУ заганяє аграрний сектор в глухий кут, тому що коли відбувається процес зрощення будь-якої культури й закладається один кошторис і бюджет, то до моменту, поки воно зрощується, відбуваються курсові коливання, зростання валюти. Але якщо всі розрахунки робилися в гривневому еквіваленті, що відбувається надалі? Ми залишаємось у тому самому гривневому еквіваленті. А коли відбувається навантаження на основні засоби, в цій ситуації аграрій залишається сам на сам з цією проблематикою. Валютні коливання вбивають можливість акумулювати кошти. Весь аграрний сектор працює у гривневому еквіваленті. Усі комплектуючі матеріали теж закладаються у гривневому еквіваленті. І, безперечно, на цьому наживається Нацбанк", – коментує він.

Нацбанк грається курсом валют та відверто маніпулює на фінансовому й банковому рівнях. Про це свідчить нещодавня ревальвація гривні, яка призвела до втрат у населення десяти мільярдів гривень. Причин укріплення гривні ніхто не пояснив, хто відшкодує кошти людям – також залишається загадкою.

"Вони мали би бути регулятором у цій ситуації, забезпечити стабільність гривні. Мало того, що вони цього не забезпечують, то ще й створюють постійно непередбачувану ситуацію в курсовому коливанні. Це вбиває аграрний сектор", – додав керівник організації.

Нагадаємо, ініціатор акції – ГО "Стоп корупції". Активісти вимагають, щоби керівників Нацбанку в особі Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової притягли до відповідальності за корупційні схеми.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини