Поліцейські Одещини вийшли до людей із запитанням, чи знають вони щось про торгівлю людьми та домашнє насильство

Для обговорення нагальних тем правоохоронці вибрали наймасовіші місця відпочинку громадян – парки, сквери, дитячі майданчики.

Спілкувалися з відпочиваючими поліцейські, які входять до груп з протидії домашньому насильству, дільничі, адмінпрактики та ювенали. Долучилися до акції представники органів влади та пробації,  служб у справах дітей, відділів з надання безоплатної правової допомоги та громадських організацій. Запитання ставили як дорослим, так і дітям.

«Захід приурочений всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, але підняли ми дві теми, які хоча й зовсім різні, та водночас переплітаються і поєднані однією перепоною – небажанням жертв говорити про свої проблеми на загал», - зазначила старша інспекторка сектору протидії домашньому насильству Одеського районного управління поліції № 1 Каріна Базга.

Поліцейська розповіла, що з громадянами вони обговорили причини, за яких люди потрапляють до рабства (це і низький рівень життя, і надмірна довірливість, і нездатність критично мислити), та форми експлуатації (зазвичай люди говорять про сексуальне рабство, насправді ж існує і трудова експлуатація, використання у жебрацтві, порнобізнесі, втягнення в злочинну діяльність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною тощо).

Говорячи про різновиди домашнього насильства (фізичне, економічне, психологічне та сексуальне), поліцейські наголосили, що воно тісно може переплітатися з торгівлею людьми, адже нерідко до жебракування, залучення в боргову кабалу, злочинної діяльності жертв примушують рідні люди.

У кризових ситуаціях, наголошували поліцейські співрозмовникам, вони радять тримати біля себе документи та розробити з надійними людьми спеціальний «сигнал тривоги», що означатиме для них: треба йти в поліцію по допомогу та рятувати жертву. Також потерпілій стороні важливо фіксувати на фото та відео події, що відбуваються з нею, обов’язково звертатись до медичного закладу для фіксації нанесеної шкоди здоров’ю та в подальшому не боятися і не відмовлятися від своїх свідчень в поліції.

Посадовці роздали людям пам’ятки, в яких містилася інформація про те, що кожен постраждалий від неправомірних дій може зателефонувати на Національну «гарячу лінію» з запобігання домашньому насиллю, торгівлі людьми та гендерній дискримінації за телефоном 0800500335 або 116123. Також громадяни можуть звернутися безпосередньо в територіальні підрозділи поліції або на спецлінію «102».

За матеріалами територіальних підрозділів поліції

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини