Поліцейські Одещини обговорили зі школярами правила безпечної поведінки в онлайн-просторі

16.02.2021 17:32

Тематичні уроки працівники ювенальної превенції приурочили до «Дня безпечного Інтернету». На зустрічах дітям розповіли про те, як захистити себе на сайтах та у соціальних мережах, адже хоча Інтернет є віртуальним простором, загрози у ньому бувають цілком реальні.

Правоохоронці застерегли учнів від участі у суїцидальних та екстремістських групах і порадили, як уникати кібербулінгу та аморального контенту. Головне правило – утримуватися від конфліктів та спілкування з підозрілими особами.

Дітям нагадали, що за доброзичливою «аватаркою» нового знайомого може ховатися зловмисник, тому задля власної безпеки важливо дотримуватися кількох простих правил безпеки. Зокрема, не публікувати особисту інформацію про себе та свою родину, не відсилати свої світлини незнайомцям та повідомляти дорослим про пропозиції познайомитися чи зустрітися віч-на-віч, які надходять від невідомих осіб. Якщо ж батьки дозволили зустрітися з Інтернет-приятелем, зустріч бажано призначити у багатолюдному місці та запросити на неї когось із друзів.

Також поліцейські розповіли про спам-розсилки із програмами, які можуть надходити нібито від друзів, але насправді нести у собі «віруси», які поширюють шахраї. Такі програми можуть непомітно встановитися на ґаджет та надсилати правопорушникам приватну інформацію користувача чи взагалі заблокувати будь-який доступ до пристрою, нібито до того часу, коли жертва не перерахує гроші.

Наостанок правоохоронці нагадали дітям, що у разі, якщо вони потрапили у пастку Інтернет-зловмисника, треба відразу розповісти усе дорослим, яким вони довіряють, та звернутися до поліції.

Відділ комунікації поліції Одеської області

(за матеріалами територіальних ВП)

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини