«Покликання – допомагати»: на Донеччині волонтерка-зоозахисниця здобула довіру Костянтинівської громади

02.01.2021 15:17

Очільниця Костянтинівського міського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Ольга Землянко три роки тому попри погрози вбивством насмілилася заявити на всю  країну про зловживання місцевих «цариків».  А 2020-го отримала чи не найбільшу серед депутатів міської ради підтримку на виборах. Про проблеми регіону депутатка Костянтинівської міської ради розповіла журналістам «СтопКору».

Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

«Співчуття і милосердя – це найважливіші якості для мене в житті… Кожен з нас може допомогти іншому у важку хвилину, і не важливо, отримаєш ти щось навзаєм», - пише Ольга у своєму фейсбуці.

Вона збирає мітинги через проблеми водопостачання і круглі столи з питань захисту тварин. Ініціює збір підписів під петиціями. Збирає кошти на допомогу хворим. А сама після важкої травми  повертається до спорту. Сприяє популяризації в суспільстві проблем  дітей з аутизмом. Нескінченно шукає добрих господарів для безпритульних тварин. На прохання занепокоєних батьків інспектує дитячу лікарню, викриває лікарів-корупціонерів. Як депутатка – шукає альтернативні джерела наповнення бюджету і шляхи розв'язання нагальних проблем громади.

З командою антикорупціонерів Ольга Землянко вже четвертий рік.

«Приєдналась до «Стоп корупції» після величезної допомоги команди Костянтинівки з питання зупинки «трикутника смерті», - розповідає вона.

У 2017-му активно виступала проти перетворення Костянтинівки на могильник. На сміттєзвалище місцеві підприємці скидали відходи тваринництва. Трупний сморід перетворював життя на пекло. Корумпована міська влада ігнорувала звернення активістів і вони звернулися до журналістів «Стопкору». Ситуація ставала дедалі небезпечнішою: тодішні керманичі Костянтинівки погрожували Ользі та її колегам розправою.

«Якщо ти не закриєш свого рота  – тебе вб’ють. Другий варіант – тобі підкинуть наркотики. Ось так до мене приїжджали тричі! Тобто просили мого родича приїхати поговорити зі мною прямо додому… Мені називали конкретні прізвища. Мені пояснили – хто, що і чому. Мені пояснили, що тут усе схоплено. У наших міських чиновників грошей стільки, що заплатять кому треба – і ніхто шукати не буде», – розповідає Ольга в програмі журналістських розслідувань «Стоп корупції».

Наступного ж для після ефіру розслідування на «5-му каналі» колегу Ольги арештували. Тоді, влітку 2017-го, і було вирішено відкрити осередок «Стоп корупції» в Костянтинівці.

Саме громадською діяльністю, яка призвела врешті до таких перемог, як зупинення складування трупів свиней у місті, припинення масового вбивства собак активістка пишається найбільше.

А ще – особистим внеском у популяризацію розуміння суспільством проблем дітей з аутизмом. Адже з кожним роком кількість «особливих» діток зростає, натомість родини таких діточок на кожному кроці стикаються з нерозумінням і несприйняттям суспільством цих особливостей.

Перемагає Ольга і саму себе – у спортзалі. Через травму хребта їй довелося залишити спорт. Лікарі прогнозували: залишиться прикутою до ліжка. Та сьогодні хизується: у спортзалі зі штангою робить 60 присідань з вагою у 40 кг!

Попри активну громадську діяльність, Землянко не мала політичних амбіцій – розповідають її соратники.

«Скажу більше, наша команда, всі друзі Ольги, багато жителів міста просили її піти в депутати на благо громади. Реально просили. І якщо мені не зраджує пам’ять, О. Землянко на третьому місці серед усіх депутатів, яких обрали, за максимальною кількістю голосів (283 голоси)», - розповідають подробиці виборів на сторінці «Костянтинівка сьогодні».

Сама ж Землянко вважає, що перемогти у виборах їй допомогла спільна підтримка родини, команди і тих людей, які її знають.

ПРОБЛЕМИ

«Величезна проблема – водозабезпечення в нашому місті», – розповідає Землянко про ситуацію у місті.

Ця проблема турбує Ольгу ще з часів громадської діяльності. Вона виводила жителів міста на вулиці з вимогою відновити водопостачання, коли тодішня влада позбавляла її людей на кілька днів.

«Планую разібратися з землями нашого міста. Дуже багато земельних ділянок оформлені під оренду і виведені з власності громади з порушенням законодавства. Або ж землі взагалі не обліковані», – ділиться депутатка наріжними проблемами громади.

Ще одна болюча проблема, на її погляд, стосується пасажирських перевезень.

«Автобуси у жахливому стані. А їхній графік роботи незручний для жителів міста», - пояснює пані Ольга.

РІШЕННЯ

Проблему водопостачання, на думку депутатки міської ради Ольги Землянко, не може бути розв'язано лише коштом міського або обласного бюджетів. Ситуація потребує розв'язання на загальнодержавному рівні.Тому жінка планує організувати подання петицій і звернень від місцевих депутатів до депутатів Верховної Ради.

До земельного питання, на її думку, потрібен господарський підхід: ревізія і облік земельних фондів, перевірка законності передачі земель в оренду і в користування. Потрібно враховувати, чи не втрачає місцевий бюджет від умов надання в оренду тих чи інших земельних ділянок.

Так само і транспортне питання потребує системного господарського підходу. Адже громадські перевезення – це питання комфорту життя у місті.

«…Я боюся прожити порожнє життя, де немає місця допомоги іншим. Мені нещодавно сказали, що можливо я так намагаюсь довести щось собі. І так, я хочу довести собі, що проста людина може бути дуже важливою і потрібною для інших... Будь-хто з людей може стати чарівником для іншого, і для цього потрібно трохи людяності. Я часто бачу тих, хто проходить повз несправедливість і підлість. А завтра це може мати стосунок і до них самих. Мій вибір – не пройти повз і бути лише з тими, хто поділяє цю думку», - ділиться  Ольга.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини