Поки Україна втрачає контракти, на її місце приходить РФ – експерт про оборонну галузь

04.12.2019 12:18

Через численні корупційні скандали в оборонній галузі Україна не лише втрачає позиції у світових рейтингах експортерів, але й зменшує свої шанси виграти війну. Таку думку озвучив експерт Центру аналізу економічної політики Юрій Гаврилечко 4 листопада на пресконференції на тему: "Корупція в обороні – невирішена проблема".

Фото: СтопКор

"Корупція – це не лише крадіжки, це реалізація власних інтересів за наш із вами кошт. В результаті втрачає держава, ми з вами та обороноздатність. Україна втратила контракти й на цю частку ринку прийшли росіяни. За останні 10 років ми вилетіли з топ-10 експортерів на ринку озброєння. Це відбулось на тлі корупції, з метою змістити Україну на цьому ринку. Росія впала на 17 відсотків через старі розробки та труднощі з інноваціями, США та Китай виросли на 30 та на 200 відсотків відповідно", – наголосив експерт та пригадав скандал із "Мотор Січ".

Експерт Центру аналізу економічної політики Юрій Гаврилечко Фото: СтопКор

"Якщо говорити про шкоду, то згадаємо скандал з "Мотор Січ", яка знаходиться під ризиком американських санкцій. Раніше ця компанія входила у топ-100 компаній-продавців на збройному ринку. Чим більше скандалів – тим менша кількість замовників хоче з нами працювати. Ми не боремося за ці ринки. Ми втрачаємо у грошах та репутації, а повернутись у цю галузь надзвичайно проблематично. З експортерів ми можемо перетворитися на імпортерів", – зазначив Гаврилечко.

За його словами, країна-імпортер не має шансів виграти війну.

"У світі немає прикладів, коли країна вистоює у війні шляхом імпорту озброєння. Країна у будь-якому разі рано чи пізно програє конфлікт, якщо не виробляє зброю всередині".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини