Погрожували викинути з гуртожитку: у Херсоні інвалідів змушували працювати понаднормово за мінімальну платню

17.11.2020 10:40

120 тисяч – саме стільки людей із вадами слуху живуть в Україні. Опікуватися їхніми проблемами має Українське товариство глухих. Крім держфінансування, яке становить понад 30 мільйонів щорічно, УТОГ здає в оренду нерухомість. Скільки на цьому заробляє організація, як використовує ці кошти і чи доходять вони до інвалідів? Розслідував Артем Поліковський.

Кілька років тому в Херсоні стався великий скандал: працівники швейної фабрики УТОГ вийшли на мітинг, адже більше не могли працювати в таких умовах. Як зізналися самі робітники, їхня заробітна плата при робочих 10-12 годинах за 6 днів на тиждень — менш як дві тисячі гривень.

Тих, хто не погоджувався так працювати, погрожували не тільки звільнити, а й виселити з гуртожитку. Хоча рівень життя у цьому гуртожитку теж жахає: в одній кімнаті з двома ліжками проживають по 6-8 людей.

utog1
У херсонському гуртожитку для глухих створили пекельні умови Фото: скріншот

Як виявилося, херсонська фабрика виконувала державне замовлення для «Укроборонпрому» на виготовлення камуфляжних штанів для військових. Ціна виробу для самої фабрики — 130 гривень за одну пару, а ось у звіті «Укроборонпрому» ціна вища майже вдесятеро — близько тисячі гривень за штуку.

Також «СтопКор» виявив цікавий тендер на купівлю мобільних телефонів для глухих. Учасниками стали дві компанії: «Тайгер ГК», яка так і не спромоглася зібрати потрібні документи, та «БМС Консалтинг», з якою уклали договір на купівлю 8114 телефонів.

utog2
Для глухих закупили застарілі телефони за завищеною ціною Фото: скріншот

При цьому в тендерних умовах не було прописано ані марки, ані моделі, тому поспіхом був запропонований «Флай-ДС 165», який вже давно був знятий із виробництва через свою неефективність. Як завжди, ціна була завищена майже вдвічі: замість 300 гривень їх придбали за 570. На цій схемі, за мінімальними підрахунками, держава втратила близько мільйона гривень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини