Подробиці рейдерської атаки “Укроборонпрому” на завод “Квант”

25.09.2018 11:32

У понеділок, 24 вересня активісти "Стоп Корупції" стали очевидцями рейдерського захоплення будівлі ВАТ "Завод "Квант" представниками "Укроборонпрому", які приїхали туди з тітушками.

Як стало відомо раніше, 9 серпня Державний концерн "Укроборонпром" – акціонер "Кванту" провів акціонерне зібрання, на якому було з порушенням правил призначено новим керівником підприємства такого собі Олександра Андрущенка.

Наступним кроком стала спроба захоплення приміщення заводу. 24 вересня на місце прибули новопризначений директор та прокурор військової прокуратури Дарницького гарнізону Артем Новов, який одразу заявив про наміри провести обшуки будівлі.

Для того, щоб потрапити всередину, рейдери спочатку викликали представників ДСНС, але коли ті не зважились виламувати двері та вікна, приїхали спецпризначенці для забезпечення громадського порядку.

У зв'язку зі спробою рейдерського захоплення захисники "Кванту" викликали поліцію, щоб правоохоронці перевірили правомірність дій Андрущенка та прокурора. Виявилось, що другий не має ухвали суду на обшуки, що суперечить КПК України, а лише постанову прокуратури зі своїм власним підписом.

Після шестигодинних спроб потрапити всередину будівлі рейдери-невдахи роз'їхались. Та чи закінчиться все на цьому та хто виграє війну?

Цікаво, що раніше завод "Квант" був одним з головних виробників радіолокаційних станцій наземного й корабельного базування. Потім відбулось переорієнтування на випуск іншої продукції. За весь час, що "Укроборонпром" був основним акціонером товариства, його менеджмент виявився збитковим.

Активісти підозрюють, що в конфлікті присутня і третя сторона – корпорація "Укрбуд", яка ніби зацікавлена у зведенні багатоповерхівок на місці заводу. Це припущення виникло внаслідок того факту, що у 2017 році ТОВ "Кантрі Буд" надіслали "Кванту" інвестиційну пропозицію щодо зведення житлового комплексу за адресою товариства. У додатку був гарантійний лист від забудовника, що співпрацював з інвестором – ТОВ "Укрбуд Девелопмент", який є структурною частиною корпорації "Укрбуд".

Ми продовжуємо стежити за цією ситуацією й надалі будемо інформувати наших читачів про хід подій.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини