Податки – під контроль громадськості: львівські стопкорівці ініціюють проведення обліку землі

16.12.2020 16:52

Очільник головному управління Державної податкової служби у Львівській області на засіданні громадської ради 15 грудня підтримав пропозицію представників місцевого осередку «Стоп корупції» ініціювати проведення інвентаризації та обліку земельних ресурсів на місцях. Про це розповів член громадської ради і заступник керівника львівського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Віктор Палас.

Львівський підрозділ «Стоп корупції» на засіданні громадської ради при ГУ ДПС Львівщини

«Земельний» податок має бути під контролем громадськості, - вважають активісти. Саме тому під час засідання громадської ради при ДПС Львівщини заступник голови місцевого осередку «Стоп корупції Віктор Палас вніс пропозицію ініціювати облік та інвентаризацію землі.

«Керівникам об’єднаних територіальних громад невигідний облік землі. Бо зараз на місцях підприємці або інвестори, які користуються землею, можуть сплачувати податок не до державного бюджету, а в кишеню голові ОТГ. Через це страждає місцевий бюджет», - пояснює активіст свою ініціативу.

Механізм реалізації своєї ініціативи Палас бачить на трьох рівнях. По-перше, ініціатива може бути внесена і реалізована на законодавчому рівні. По-друге, на рівні обласної влади прийнято певні розпорядження для обліку ресурсів. І по-третє, на рівні ОТГ разом із небайдужими громадянами має бути проведений облік і складений певний акт інвентаризації земельних ресурсів.

Обов’язковою умовою обліку земельних ресурсів має бути відкритість і прозорість через залучення активістів, представників громадськості, жителів ОТГ.

Ця пропозиція була підтримана очільником обласного управління ДПС Львівщини  Ігорем Комендатом, який був присутній на засіданні громадської ради. Він висловив готовність побувати у кожному ОТГ Львівщини з метою запровадження такої ініціативи.

Раніше таку ініціативу вже підтримала Громадська рада при Львівській обласній адміністрації, де Віктор Палас є головою постійної комісії з питань порушення прав громадян у судах і правоохоронних органах.

Окрім того, стопкорівець виступив із пропозицією організувати просвітницьку роботу серед населення з роз’яснення системи розподілу податків із заробітних плат. На його думку, така діяльність допоможе пояснити людям необхідність офіційно сплачувати податки. А це – наповнення місцевих бюджетів, кошти для розвитку соціальної інфраструктури громад.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини