Податкова амністія: українців можуть змусити віднести всі гроші в банк і сплатити новий податок

25.04.2021 19:22

Українців зобов'яжуть віднести в банк усю готівку, яку вони накопичили, і заплатити з неї 5% податку. Причому заплатити доведеться, навіть якщо ці гроші були накопичені з офіційних доходів, з яких вже сплачено всі відрахування. Така норма міститься в законопроєктах про "податкову амністію", які розробив глава "податкового" Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Про це пише "Судово-юридична газета", передає "Главком".

Getmantsev
фото: facebook.com/danil.getmantsev

"У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, за якою громадяни без контролю накопичили кошти", – так прокоментував нововведення ідеолог законопроєктів Гетманцев. І пояснив, що таким чином влада дає людям шанс піти "в білу" і завершити практику ухилення від оподаткування.

При цьому Гетманцев ніяк не коментує, чому українці зобов'язані будуть платити «данину» державі за легальні статки – які фактично в рамках "податкової амністії" прирівнюються до зароблених із порушенням закону (про що пише у своєму висновку до законопроекту і Головне науково-експертне управління Верховної Ради).

Уникнути декларування не вийде: покупки на суму понад 50 тис. грн будуть вимагати верифікації, тобто доказів, що гроші задекларовані. А стосується нововведення не тільки готівки, але і активів – за них, правда, пропонують сплатити вже 9% вартості. Тобто, якщо у людини є квартира, але вона не зможе довести, що купила її за легальні засоби (наприклад, якщо гроші подарували батьки, але документів немає) – доведеться розщедритися.

Цікавий момент: народним депутатам, в число яких входить Гетманцев, і чиновникам не потрібно нести гроші в банки і платити "податок". А дарма, бо на таких, як автор законопроєкту, бюджет зміг би непогано заробити. Так, у своїй декларації за 2020 рік Гетманцев вказав "готівки" 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів і 287 тис. грн. Мати Гетманцева має готівкою 216 тисяч доларів, а також 650 тисяч доларів – їх вона позичила третій особі (вказано в декларації як "Мержех Родріг Еліас"). Також у власності сім'ї Гетманцева – величезна кількість нерухомості – квартири, житлові будинки і земельні ділянки.

Раніше економіст Михайло Кухар, коментуючи ініціативу Гетманцева підвищити ПДВ до 22-24%, заявив, що він намагається вбити малий бізнес, а всі його ініціативи спрямовані на гальмування зростання економіки, яка тільки почала відновлюватися в умовах коронакризи.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Празі заарештовано трьох російських бойовиків, які воювали на Донбасі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини