Податківці чи лінивці: в середньому слідчий ДФС завершує одну справу на 10 років

13.06.2019 16:10

Щонайменше 50 мільйонів гривень на рік – саме в таку суму обходиться державі заробітна плата працівників Офісу великих платників податків ДФС Наскільки ж продуктивним є один слідчий податкової міліції за таких витрат? Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Христини Кришихи.

За статистикою, за 2017-2018 рр. податкові міліціонери розслідували 578 проваджень. За ці 2 роки до суду міліціонери спромоглися скерувати до суду у лише 8 справ за 212 статтею Кримінального кодексу України. А це їхня головна стаття – ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів. І саме після розкриття злочинів за цією статтею поповнюється бюджет України.

Отже, з вищенаведених даних у 2018 році податкові міліціонери до суду відправили аж цілих 4 справи за статтею 212. Якщо це число розділити на 42 слідчих, то виходить, що на рік один слідчий закінчує навіть менше ніж одну справу – а це 10% від одного кримінального провадження. Тобто одну справу слідчий може закінчити лише… за 10 років.

Внаслідок такої «бурхливої» діяльності до Державного бюджету за 2017-2018 роки поліціянти повернули аж 893 мільйони гривень. А це вкрай мало. Бо доходи компаній великих платників податків за 2 роки сягають більше 10 трильйонів.

«Вони йшли всі роки десь так приблизно: 500 млн гривень відшкодування в бюджет збитків у кримінальних справах. У 2018 році вони показали 900 з хвостиком мільйонів. Але при втратах бюджету від схем на митниці, ухилення від сплати податків, у схемах з ПДВ, зловживання спрощеною системою великим бізнесом – втрати бюджету сягають більше 100 мільярдів, а вони відшкодовують, лише 1% - як можна дати оцінку такій роботі?», - наголошує член Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України Тетяна Острікова.

Але навіть цей 1% - насправді роздутий показник. Бо з цих 900 мільйонів – 600 млн гривень, які нібито були відшкодовані підприємством до бюджету, стосуються лише одного кримінального провадження.

Чому ми кажемо «нібито відшкодовані»? Бо ці 600 мільйонів і так мали бути у казні, тобто це ніяка не заслуга розслідування податкових міліціонерів. Тож висновок невтішний: «податкові лінивці» споживають значно більше, ніж заробляють для держави, тобто фактично паразитують на бюджеті.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини