Податківці чи художники: як у ДФС “малюють” справи проти великого бізнесу

16.04.2019 12:48

Талановиті художники-фантасти працюють в Офісі великих платників податків ДФС, адже вони здатні "намалювати" страшну справу практично на чистому аркуші. Деталі фантастичної схеми від податківців – у матеріалі Христини Кришихи. 

Нагадаємо, група слідчих Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України з червня 2018 року активно розслідує нібито ухилення від сплати податків страхової компанії "Арсенал Страхування".

Незважаючи навіть на те, що всі компетентні судові інстанції розібрались і прийняли правову позицію страхової компанії – ухилення від податків немає, злочину немає, податківці продовжують здійснювати слідчі дії та порушують нове кримінальне провадження на основі вже скасованих судом документів.

"Підставою для внесення відомостей в ЄРДР послужив акт податкової перевірки, акт податкової перевірки скасований адміністративним судом разом з податковими повідомленнями й рішеннями. Тому підстав на сьогодні розслідувати кримінальне провадження абсолютно ніяких немає", – зазначає партнер адвокатського об'єднання "Правова та економічна безпека" Іван Проданик.

Всі слідчі дії зводяться до того, що фіскали активно проводять обшуки. Спочатку щось шукають вдома у співвласника страхової, а потім взагалі йдуть на обшук в офіс, який не належить страховій. Там сидять бухгалтери, які обслуговують багато різних страхових компаній.

Ухвалу на обшук беруть також з порушенням. Спочатку звертаються в Шевченківський районний суд міста Києва за ухвалою про розкриття усіх банківських рахунків. Але отримують відмову, оскільки для цього немає підстав.

Та податківці не здаються. Слідчий Офісу великих платників податків ДФС Антон Замятін знову звертається до суду, проте вже за ухвалою на обшук. Та тепер чомусь в  Ленінський районний суд міста Харкова. Хоча це навіть не його територіальна підсудність. Не дивлячись на це, голова цього суду – Віталій Володимирович Бондаренко – її погоджує.

Варто зазначити, що на такі дії судді Бондаренка адвокатами страхової компанії подано скаргу до Вищої ради правосуддя.

Згодом також стало відомо, що слідчий суддя Ленінського райсуду у Харкові Бондаренко, якого пов'язують із двома працівниками ДФС Замятіним та Чапічадзе, більше не ухвалює рішення на користь фіскалів. Про це свідчить остання ухвала від 1 квітня 2019 року. Документ потрапив у розпорядження журналістів "СтопКору", які проводять розслідування щодо незаконної діяльності працівників ДФС.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X