Олександра Сербін
Олександра Сербін Журналіст

Пісок замість риби: ексавтодорожник без дозволу викопав кар’єр поруч із «Великим будівництвом»

10.02.2021 11:50

Цей блог я розпочну з приголомшливих світлин. У Китаї є об’єкти, які називають «будинок-цвях». Наприклад, один з них стирчить просто посеред 4-смугової швидкісної траси. Власниця відмовилася переїжджати, і дорогу проклали впритул до хати. В Україні – все інакше. Тут на ділянках, де в майбутньому зведуть шосе, можна урвати чималий куш. Схема стара, але надійна: куплю дешевше – продам дорожче. Головне — з’ясувати, в яке поле інвестувати. А заплатимо за це ми з вами. Хочете знати як?

Blog_Dnipro2
Ілюстрація: СтопКор

На Дніпропетровщині чи не кожні 50 кілометрів хазяйнують піщані нелегали. Обсяги майже промислові, адже поряд – «Велике будівництво». Роботи тривають цілодобово, пісок везуть цілими караванами вантажівок. Чергову незаконну точку виявили у Царичанському районі.

Власник цієї ділянки – Дмитро Алмазов, який очолював «Автомагістраль-схід». Ця фірма спеціалізується на автошляхових роботах і через бенефіціарів пов’язана з будівельним гігантом «Автомагістраль-південь».

Dnipro_Pisok1
Так будують дороги в Китаї Фото: СтопКор

Торік у червні пан Алмазов залишив посаду. І майже одразу після цього прикупив 24 земельні ділянки. Причому усі вони, окрім однієї, розташовані на ділянці, де наразі прокладають автошлях Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Невже і справді така вдача: колишній автодорожник, який вочевидь знав про план будівництва, цілком випадково вирішив придбати землю саме там, де буде нова дорога? Цей факт нас неабияк зацікавив. Хоча сам власник пояснює, що там він хоче копати… ставки. Для розведення риби.

Dnipro_Pisok2
На ділянці працює техніка "Автомагістраль-південь" Фото: СтопКор

Отже, стає ще цікавіше. Дивіться самі – навкруги самі поля. І чомусь саме тут хочуть розводити рибу. А може, справа не у карпиках і карасях, а ось у цих піщаних кучугурах?

Для чого насправді копають «озера», та куди піде піщана суміш, випадково проговорився один із співробітників «Автомагістраль-південь». Ця компанія вже господарює на ділянках. Робітник каже: для дороги потрібен матеріал.

Однак пан Алмазов переконує, що усе в рамках закону. Мовляв, проєкт узгодили на громадських слуханнях. Хоча депутати і місцеві чомусь про це не чули.

Dnipro_Pisok3
Пан Алмазов запевняє, що має намір розводити рибу Фото: СтопКор

Зауважу, спецдозвіл – це обов'язковий документ, який має бути у законного надрокористувача. І кожен із членів місцевої громади вправі вирішувати, чи буде, чи не буде надрокористувач здійснювати на цій ділянці свої роботи.

Пан Алмазов обіцяв нам показати відповідні документи, та ми на них чекаємо і досі. А тим часом тутешні підозрюють, що до схеми залучений і очільник сільради.

 

Наразі щодо діяльності Алмазова розпочато кримінальне провадження. Та чи зупинить це протиправні дії нелегала? І скільки часу знадобиться правоохоронним органам, аби довести справу до логічного завершення? «СтопКор» продовжує моніторити ситуацію, тож далі обов’язково буде. Чекайте на наші наступні розслідування!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини