Пісок для «президентської» траси на Дніпропетровщині купували у нелегалів за вдвічі заниженою вартістю

08.10.2020 09:48

Непоправна шкода природі – через людську жадібність: на Дніпропетровщині чорні копачі затопили 10 га сільськогосподарських земель. Аби зафіксувати нелегальну техніку, активісти «СтопКору» залучили представників управління екоінспекції. Куди Анатолій Маляр продавав копалини, на які суми нажився і – головне – що думає про дії нелегала місцева поліція? З’ясовувала Наталя Дігтяр.

Слід зауважити, що взагалі-то ці землі пану Маляру передали у власність як сільськогосподарські. Однак бізнесмен заходився рити котловани, буцімто під рибні ставки. Насправді ж, завдяки екскаваторам та земснарядам, нелегали зняли ґрунтовий покрив на ділянці площею понад 10 гектарів та почали красти пісок у промислових масштабах.

Встановлено, що у середньому за день ділки вивозили від 70 до 100 вантажівок із піском по 30-40 тонн кожна.

Pisok_Dnipro3
Техніку нелегалів зафіксували представники управління екоінспекції Фото: СтопКор

Реалізовували нелегально видобуту суміш компанії «Автомагістраль-Південь». До речі, ця компанія будує автодорогу державного значення Н-31 Дніпро–Царичанка–Кобеляки–Решетилівка в рамках президентського проєкту «Велике будівництво». А копалини у Маляра купували за заниженою вартістю й в обхід податкового законодавства.

«Маляр продавав пісок по 30 грн за тонну, державі пісок продавався по 53 грн за тонну. Різниця – 23 грн на тонні. За документами було витрачено 430 тисяч тонн на 10 млн грн та ПДВ – ще 2 млн. І ось ми виходимо на цифру 12 мільйонів гривень збитку для держави», – резюмує головний редактор газети «Лица» Олена Гарагуц.

Торік проти Маляра почали кілька кримінальних проваджень. Проте слідство не рухалося, а піщані бархани зростали. Журналісти кілька разів намагалися дізнатися, на якому етапі перебувають справи, але правоохоронці одностайно посилалися на таємницю слідства.

Тому команда «СтопКору» вчергове навідалась до поліції Дніпропетровщини та нагадала про нелегальний бізнес.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини