Після нападу на “СтопКор” на активістку ГО “Екопарк Осокорки” завели справу

19.04.2019 15:25

З екоактивістки в фігурантку кримінальної справи. Поліція відкрила провадження за фактом нападу на знімальну групу "СтопКору". Нападниці, яка представляє ГО "Екопарк Осокорки", інкримінують порушення ст. 171 – "перешкоджання професійній журналістській діяльності".

Інцидент стався вдень 19 квітня, коли знімальна група "СтопКору" виїхала на Осокорки, щоб відзняти відеоматеріал для сюжету щодо будівництва ЖК "Патріотика на озерах".

Знімання проводили неподалік будівництва. Під час зйомок з квадракопетром на журналіста Артема Поліковського та відеооператора фактично налетіла невідома жінка. Згодом у ній впізнали активістку ГО "Екопарк Осокорки".

Жінка потрощила квадрокоптер та кидалася на відеооператора.

Зазначимо, що екопарківці регулярно блокують будівництво житлового комплексу, об'єктів соціальної інфраструктури та облаштування берегової смуги. До своїх протестів залучають радикально налаштованих молодиків, вдаються до провокацій, пошкодження майна забудовника, сутичок з використанням фаєрів та димових шашок.

Псевдоактивісти нібито вболівають за створення на масиві екопарку.

Наприкінці 2018 року представники організації навіть презентували план з благоустрою району, щоправда, він більше схожий на віртуальний.

Активісти не показали жодних розрахунків, планів, коштів або підтримки інвесторів. Цифри з повітря, розвиток екозони – на словах. Так виглядала презентація активістів, які виступають проти розвитку і розбудови району, а замість цього хочуть зробити на березі озера Небреж так званий екопарк.

За словами члена ГО "Екопарк Осокорки", особливістю цього парку буде те, що він виконуватиме роль буфера між очисними спорудами міста Бортничі та житловим масивом Осокорки. Орієнтуватись планують на європейський досвід і розраховують на підтримку міської влади та залучення для реалізації проекту меценатів.

Проте відповідаючи на запитання журналістів щодо кошторису та фінансування парку, екопарківці не змогли надати чітку відповідь.

При цьому в компанії-забудовника є усі необхідні дозвільні документи.  Попри це столична влада блокує будівництво.

Раніше інвестори, а це понад 500 сімей, неодноразово доводили до відома міського голови та депутатів Київради позицію щодо законності будівництва та ухвали суду, яка забороняє органам державної влади та місцевого самоврядування чинити будь-які дії щодо перешкод у будівництві ЖК. Київрада в другому читанні ухвалила рішення про розірвання договору оренди з Аркадою через тиск зі сторони Кличка, проте рішення про розірвання так і не набрало чинності. Феміда на стороні забудовника і всі суди приймають законні рішення на користь Аркади. Проте це не зупинило Київську владу, яка знесла збудований згідно зі всіма належними законними та технічними нормами міст вартістю 100 млн грн, чим показала свою безвідповідальність та несприйняття жодних законів та судових рішень.

Після цього інвестори 12 квітня провели акцію під Верховною Радою з вимогою до народних депутатів та членів Уряду втрутитись у ситуацію. Група політиків з "Радикальної партії" передала звернення людей прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману.

Голова уряду пообіцяв взяти ситуацію щодо будівництва ЖК "Патріотика на озерах" на київських Осокорках під особистий контроль. Про це прем'єр-міністр заявив під час години Уряду у Верховній Раді.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X