Піщаним браконьєром Олевська виявився його… мер – відеодокази (ЕКСКЛЮЗИВ)

Незаконне видобування піску організували високопосадовці Олевська – мер міста та його поплічник, член виконавчого комітету Олевської ОТГ.

Про це "Стоп Корупції" розповіли активісти з Житомирщини.

Громадянські правозахисники зафіксували незаконний видобуток піску в промислових масштабах на території лісу і сміттєзвалища поблизу села Рудня-Бистра Олевського району на Житомирщині.

Виявилось, що там працюють екскаватори та трактори двох компаній, одна з яких належить дочірньому підприємству дружини мера Олевська – Омельчук Валентині ("Будпослуги №1"), а власником іншої є член виконавчого комітету Олевської ОТГ – Олександр Бабіченко (ТОВ "Олевськ Бетон Буд").

Піщаний кар'єр посадовці організували на землях лісництва АПК, яке передано в користування державному підприємству "Олевське ЛГ". Не нехтують видобувачі й піском зі сміттєзвалища, що використовують для обслуговування компанії мера Олевська і розташоване поблизу – частково копають і там.

За словами активістів, видобутий пісок вивозять на територію бетонного заводу ТОВ "Олевськ Бетон Буд", розташованого у селі Варварівка Олевської ОТГ. Звідти частина викраденої землі розвозиться покупцям, інша – йде на виготовлення бетону. Варто зазначити, що покупцями стають і власне мешканці Олевська, адже значна частина зберігається на території компанії мера. Тож взимку його купують для потреб міста у ДП "Будпослуги №2" (ДП компанії дружини мера "Будпослуги №1") та продають мешканцям міста.

Засади, на яких проводиться видобуток піску, доволі туманні – постає питання щодо наявності ліцензії та дозволів. Виходить, що піщані браконьєри безкоштовно використовують ресурси громади й не поповнюють бюджет міста, а навпаки – беруть за це гроші.

Надалі така діяльність може призвести до гірших наслідків, адже пісок зі сміттєзвалища є токсичним через наявність там використаних будматеріалів, уламків ртутних ламп, сміття з лікарні тощо. Через недотримання правил видобування (невідомо, чи проходитиме пісок якесь очищення) у майбутньому він може бути використаний в облаштуванні дитячого майданчика чи у виробленні бетону і цементу.

Активісти "СтопКору" зафіксували всі ці порушення на камеру – там чітко видно члена виконкому Олевської ОТГ Олександра Бабіченка, який приїхав на місце видобутку піску поблизу сміттєзвалища, а також видобування землі двома тракторами, які належать компанії дружини мера "Будпослуги №2".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини