Піщані нелегали з Видубичів у Києві визнали, що порушують закон

13.08.2020 16:38

Підписали договір оренди з ТОВ «Мостобуд» і нібито отримали земельну ділянку у користування. Так представники ТОВ «КПС-ГРУПП», яке займається незаконним видобутком копалин на вулиці Промисловій у Києві, пояснили, на якій підставі ведуть свою діяльність. Про це заявив представник ТОВ «КПС-ГРУПП» у Міністерстві юстиції в Офісі протидії рейдерству, де відбувся розгляд скарги від Департаменту земельних ресурсів на антирейдерській колегії. Передає журналістка «СтопКору».

Pisok
В Офісі протидії рейдерству розглянули справу піщаних нелегалів з Видубичів. Фото: СтопКор.

«При підписанні договору між ТОВ «КПС-ГРУПП» та компанією «Мостобуд» щодо оренди земельної ділянки, що підпорядковується Київраді, нібито відбувся перехід права. На питання членів антирейдерського колегіуму, чи Київрада передала права на земельні ділянки, представник відповів, що сам орендар, себто «Мостобуд», передав права. Це відбулось через відсутність відповіді Київради на їхнє звернення. За словами представника, компанія керувалась загальними нормами закону, проте Київрада не передавала права третім компаніям», — зазначає журналістка.

На колегіумі розглядалося питання законності прийняття рішення нотаріусом про передачу земельної ділянки, на якій колись розташовувалося підприємство «Мостобуд».

Pisok2
Під Мін’юстом протестували через діяльність піщаних нелегалів з Промислової. Фото: СтопКор.

«Особисто мені здалося, що комісія має конструктивну позицію. І хоча за словами заступниці міністра Ольги Оніщук, рішення не виноситься сьогодні, я думаю, що воно буде однозначним і у рамках закону. Нотаріус прийняв рішення, керуючись своїми особистими думками, не дослідив питання та однобоко і заангажовано прийняв рішення на користь зацікавленої сторони», – повідомив голова Української асоціації видобувачів піску Вадим Пелих.

У представників колегії було єдине пряме запитання, на яке представники «КПС-ГРУПП» не змогли дати прямої відповіді, бо за словами депутата Мірошниченка, вона їм невигідна.

Pisok3
Депутат Київради Мірошніченко виступає на колегіумі. Фото: СтопКор.

«Чи погоджувала Київська міська рада договір оренди чи суборенди ділянки, на якій розташоване майно ТОВ «КПС-ГРУПП»?  Не погоджувала. Жодних юридичних взаємин Київська міська рада як орендодавець та «КПС-ГРУПП», що користується цією земельною ділянкою, не мали. Значить, запис у реєстрі власності про право оренди земельної ділянки є незаконним. Тому ми розраховуємо на однозначну відповідь антирейдерської колегії», – зауважив депутат Київради Ігор Мірошниченко.

Мірошниченко зазначив, що незаконний видобуток річкового піску з Дніпра і його складування на ділянці близько 17 га потрібно зупинити.

«Взагалі абсурдним є право претендувати на земельну ділянку на підставі реєстрації майна, загальна площа якого не перевищує 150 кв м. Дуже смішно виглядають аргументи компанії «КПС-ГРУПП», компанії «Мостобуд» та їхніх поплічників, які зареєстроване майно називають виробничою базою. Ми бачили це майно: це будки охорони, які не мають жодного стосунку до виробничої бази. Ці будки охорони  слугують прихистком у темну пору доби для бандитів, які захищають незаконно намитий пісок», – сказав після колегії депутат Київради.

Колегія перейшла до закритого засідання, рішення опублікують на офіційному сайті Мін’юсту.

Нагадаємо, У Голосіївському районі на ділянці в 17 га незаконно видобувають та зберігають річковий пісок. За інформацією депутата Київради Ігоря Мірошниченка, пісок вивозять безконтрольно – без будь-яких дозвільних документів і без перешкод з боку правоохоронців. На очах у міського голови, депутатів і громади крадії наживаються на мільйони гривень.

Раніше ділянку орендував «Мостобуд», який потім уклав договір із ТОВ «КПС-ГРУПП».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини