Писали про вибори, а закінчили “Стоп корупцією” – як черкаське ЗМІ розповсюджує недостовірну інформацію

17.04.2019 13:23

16 квітня інтернет-ресурс "Про все" опублікував матеріал, в якому заявив про підозри щодо лобіювання власних інтересів "ймовірним кандидатом в народні депутати" Людмилою Русаліною шляхом ініціювання створення осередку "Стоп корупції" в Черкасах, який ще навіть не розпочав свою роботу. Звучить дивно, еге ж?

Посилаючись на думки "експертів", в статті під завуальованою назвою "Вибори близько": на Черкащині впроваджують виборчі технології до парламентських виборів" прямою цитатою автор нав’язує позицію, що ініціювання місцевого підрозділу "Стоп корупції" в Черкасах Русаліною може бути "використано як висування кандидата в депутати не від політичної партії, а від громадської організації, до якої на підсвідомому рівні є якась довіра".

Зазначимо, що 15 березня в місті Черкаси дійсно відбулось відкриття міського відокремленого підрозділу ГО "Стоп корупції". Його головою призначили Бориса Холоденка, якого журналіст "Про все" помітив у "тісних зв’язках" із Русаліною. Осередок ще не розпочав свою діяльність, оскільки наразі відбуваються процеси оптимізації його роботи.

Зокрема, триває етап налагодження комунікацій: працюємо над запуском роботи гарячої лінії для прийняття дзвінків громадян у Черкасах, створенням активних ресурсів у соцмережах тощо. Підкреслимо, що для старту роботи будь-якого елементу механізму, якими є осередки "Стоп корупції" в рамках організації, потрібен час на визначення пріоритетних проблем в області, їхня структуризація, наявність відповідної логічної бази інформації для забезпечення об'єктивності в інформаційному просторі та ефективності роботи учасників процесу.

Головною ж метою активістів та членів організації є боротьба з корупцією на місцях, викриття схем недобросовісних посадовців та підвищення рівня життя місцевої громади.

Зазначимо, що ГО "Стоп корупції" має основну гарячу лінію, номер якої можна знайти на інформаційному порталі stopcor.org. Щодня нам телефонують люди з різних куточків України й розповідають про несправедливість, з якою їм довелось зіштовхнутись через жадібність чиновників чи правоохоронців. Ми зі свого боку проводимо розслідування найрезонансніших справ, команда правозахисників контролює дотримання законодавства та відстоює права людей, які потрапили в скрутну ситуацію.

Осередки "Стоп корупції" складаються з активних та небайдужих громадян, які прагнуть жити у вільній та європейській Україні й готові витрачати свій власний час та ресурси на боротьбу з несправедливістю та корупцією. Усі вони – люди різних соціальних положень та професій.

ГО "Стоп корупції" є політично незалежною організацією й діє виключно в інтересах українських громадян.

Після кількох коментарів "фахівців" на "передвиборчу тематику" в статті "Про все" простежуються потуги автора знайти компромат на координатора проекту Богдана Хмельницького, а потім і на всю організацію в цілому. Яким чином тема "виборчих технологій", про які було заявлено в заголовку, перетворюється на обговорення громадської організації – викликає подив.

Щодо звинувачення Богдана Хмельницького в "віджиманні" паркувального майданчика (на статтю про це посилається автор "Про все") слід зазначити наступне:

Жодних дій з вищевикладеного Богданом Хмельницьким не вчинялось. Ба більше, жодних доказів на підтвердження авторами не надано.

Слід додати, що в Хмельницького Б.С. наявні докази того, що господарською діяльністю на паркувальному майданчику, про який йдеться в статті та сюжеті за посиланням, займається (провадить) ТОВ "МТР ГРУП". На підтвердження чого є Договір ДНП-2015-09/07 про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування від 16.09.2015 року між ТОВ "МТР ГРУП" та Комунальним підприємством "Київтранспарксервіс".

Отже, інформація, зазначена в статті, на яку посилається журналіст, є неперевіреною.

В пошуках компромату "Про все" звертається до публікації, зробленої в "Детектор Медіа" по моніторингу журналістських матеріалів, наголошуючи на виключенні "СтопКору" з Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN Дейва Каплана та нехтуючи при цьому специфікою роботи організації.

Ми не ліниві, тому повторюємо ще раз. Значна частина наших публікацій відповідає молодому жанру правозахисної журналістики, в якому журналіст є не лише стороннім спостерігачем, як у традиційних медіа, але й бере активну участь у зміні ситуації та розв’язанні конфлікту, висловлює власну позицію, намагається захистити тих, до кого байдужі держава та суспільство.

Осередки "Стоп корупції" – унікальний інструмент в рамках розвитку цього жанру, а також захисту прав та свобод українських громадян. Доказом цього є численні перемоги, з якими можна ознайомитись на інформаційному порталі stopcor.org у відповідній рубриці.

Там же можна знайти інформацію про виграні судові справи, закриття близько 20-ти точок незаконного видобутку піску, порушення понад ста кримінальних проваджень щодо зловживання владою чиновниками різних рангів, притягнення до дисциплінарної відповідальності ряду суддів, а також про перевірку та виявлення порушень в заповненні декларацій понад 150 високопосадовців. Усе це – результати тривалої та наполегливої роботи всієї команди "Стоп корупції".

Ми з повагою ставимось до українських ЗМІ різних масштабів та просимо бути максимально об'єктивними, висвітлюючи діяльність нашої організації, яка стоїть виключно на захисті прав простих українців, а також принципах чесності та моралі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X