Піонери, йдіть до табору: одеська влада оригінально розв’язала проблему розселення жителів обвалених будинків

10.08.2020 08:30

За кілька місяців – п’ять падінь історичних будівель в Одесі. І майже щоразу поруч із місцем трагедії вирує нове будівництво. Тож знімальна група «СтопКору» вирішила розібратись, чи дійсно обвали житлових будинків могли спричинити будівельні роботи поруч? І якщо це так, то хто тоді повинен нести за це відповідальність?

Місцеві активісти вже давно наголошують, що особливості ґрунту, на якому стоїть Одеса, та постійне підвищення рівня ґрунтових вод є головною небезпекою. Це означає, що при будівництві будь-якого об'єкту забудовники повинні були б дотримуватись найсуворіших правил та обмежень.

Про те, за якими корупційними схемами відбувається забудова Одеси, ми вже багато розповідали у наших розслідуваннях. Отримання земельної ділянки або дозволу на зведення багатоповерхівки часто відбувається за закритими дверима в кабінетах чиновників. І коли йдеться про великі гроші, то на питання безпеки часто закривають очі.

Яскравий приклад – будинок на вулиці Середньофонтанській, 29. Обвал трапився 21 травня. На супутниковому знімку чітко видно, що поруч з будівлею розгорнули будмайданчик для зведення висотки та навіть вже почали забивати палі.

Про аналогічні процеси говорять і щодо будинку на вулиці Ясній, 10. Та ось представники влади, що прибули на місце майже відразу, звинуватили самих мешканців: мовляв, причиною обвалу став самовільний ремонт. Однак експерти стверджують, що це неправда.

«У цьому є велика брехня. Представники космічного агентства проаналізували вказані будівлі і низку інших за динамікою осідання, динамікою вертикальної просадки. Чітко видно, що у будинку на Торговій було динамічне просідання з початку будівельних робіт, яке посилилося перед обваленням будівлі. Такі ж процеси спостерігалися і на Середньофонтанській, і на Ясній», – розповідає голова ГО «Зелений лист» Владислав Валінський.

Valinskiy
Фото: скріншот

Йдеться про звіт Національного центру управління та випробувань космічних засобів.  За допомогою супутникових досліджень науковці зафіксували, як з початком будівельних робіт будинки почали просідати, що, ймовірно, і призвело до їх обвалу.

На мапі зеленими точками позначені стабільні об'єкти, а жовтими — ті, де зафіксовано просідання. По сусідству бачимо будівництво.

Та поки чиновники проводять експертизи та розбираються в ситуації – мешканці, які втратили свої квартири, живуть хто де. Більше за інших «пощастило» (якщо таке слово тут взагалі доречне) потерпілим з будинку на вулиці Торговій. Те, що обвал трапився через будівельні роботи, здається, визнає і сам забудовник: власним коштом він орендував квартири, в яких і розмістились мешканці зруйнованого будинку.

Та це виявилося винятком. Адже мешканці інших зруйнованих будинків залишились з проблемою сам на сам. Єдине, чим допомогла влада – запропонувала жити в дитячому таборі «Мрія», який не працює на період карантину.

«СтопКор» продовжить уважно стежити за розвитком цієї історії, а особливо за долею постраждалих людей, адже питання компенсацій та отримання ними нового житла – досі відкрите.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини