Пил в очі – у Києві підприємство виробляє будматеріали просто на головах у людей

21.03.2019 12:36

20 березня журналісти й правозахисники "Стоп корупції" відвідали підприємство "Фомальгаут-полімін"" й провели поблизу громадську приймальню. Про це з місця подій розповіла журналіст "СтопКору" Олена Середа.

Передумовою до цього стали скарги місцевих мешканців, які розповіли про те, що завод функціонує з порушенням правил безпеки й завдає потенційну шкоду здоров'ю людей, які живуть поруч.

Товариство займається виробленням будівельних матеріалів й розташоване у восьмиста метрах від житлових будинків.

Як розповіли місцеві в громадській приймальні "Стоп корупції", пил з виробництва залітає до помешкань і люди не можуть нормально дихати.

"Якщо на ніч поставити машину, то наступного дня вона повністю буде вкрита пилом. Те ж саме й з відкритими вікнами", – розповів місцевий мешканець.

Крім того, стопкорівці заявили, що мають сумніви щодо правомірності дій виробника.

"Ми маємо припущення, що вони виробляють будматеріали без наявності спеціальних дозволів", – розповіла Олена.

Цього ж дня з плановою перевіркою на підприємство приїхали представники Держпродспоживслужби. Вони визначили три точки, на яких будуть вимірювати повітря, яке візьмуть на аналіз до лабораторії. Сама перевірка триватиме з 20 по 29 березня.

За цей час мають бути оприлюднені результати – чи не перевищена кількість шкідливих речовин в повітрі.

Директор підприємства Олег Босак чинив супротив знімальній групі й не допускав журналістів, які хотіли здійснити фото- та відеофіксацію процесу перевірки. І це навіть попри те, що правозахисники "Стоп корупції" є офіційними громадськими інспекторами з охорони довкілля.

Ми й надалі стежитимемо за ситуацією й інформуватимемо читачів про результати перевірки у цій справі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини