“Піду міняти на матронім”: українці зможуть міняти по-батькові

19.11.2019 21:27

У Верховній Раді нардепи від правлячої партії запропонували законопроєкт, який дозволить громадянам України змінити по-батькові.

У пояснювальній записці сказано, що сьогоднішнє українське законодавство дозволяє змінити прізвище або ім'я, але не по батькові, повідомляє “БУКВИ” з посиланням на портал Верховної Ради.

На думку ініціаторів, такий підхід порушує 21-ту і 22-ту статтю Конституції України. Також підкреслюється, що Європейський суд з прав людини в 2013 році встановив, що така пролом в українському законодавстві порушує Конвенцію із захисту прав людини.

"З метою виконання зазначеного рішення Європейського суду з прав людини і недопущення аналогічного порушення в майбутньому є необхідність внести зміни в законодавство України, а саме до статті 295 Цивільного кодексу і ст. 149 Сімейного кодексу ", - сказано в записці.

При цьому на сайті парламенту зазначено, що ініціаторами даного законопроекту є 13 народних депутатів: Володимир Ватрас, Валерій Божик, Павло Павлиш, Максим Дирдін, Микола Стефанчук, Ігор Фріс, Іван Калаур, Ірина Венедиктова, Михайло Новіков, Олександр Мережко, Роман Бабій, Сергій Демченко і Андрій Костін.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X