Підсудна за привласнення 3 мільйонів очільниця села на Одещині знову балотується до сільради

17.09.2020 09:08

Ситуація із корупційними схемами у Крижанівці набула розголосу ще за часів Саакашвілі. Тоді вдалося з'ясувати, що сільська рада роздала ділянки у приватну власність. Хто отримав ласі шматки території замість воїнів АТО та багатодітних? І чи були покарані винні? З’ясовував Артем Поліковський.

Як виявилось, серед щасливчиків – працівники сільської ради та члени їхніх сімей, родичі та близькі до голови сільради Наталі Крупиці бізнесмени.

І пані Крупиця справді постала перед судом. Адже правоохоронці виявили ще одну корупційну аферу, але вже зі схемами на берегоукріплювальних роботах.

Kryzhanivka5
Ділянки роздали наближеним до сільради особам Фото: скріншот

Як повідомив заступник прокурора Одеської області Олег Жученко, правоохоронці зібрали достатньо доказів кримінальних правопорушень і причетності до них очільниці Крижанівської сільської ради, а також ще трьох фігурантів цієї справи. В результаті незаконних дій вони заволоділи коштами держави в сумі понад 2,7 млн гривень.

Наталя Крупиця спочатку опинилася під слідством, а потім стала й підсудною. Суди тривають й досі, у Приморському суді Одесі. Але чи не затягується цей процес?

В червні у справі змінилися прокурори, їх стало 18 замість одного. Все для того, аби не повторювати ситуації, коли сторона обвинувачення була не підготовлена. Тобто якщо прокурор пішов у відпустку або на лікарняний – його має замінити інший. Але й тут щось не склалося.

Суд знову перенесли на нову дату, тобто вже п’ять років історія з відмиванням мільйонів гривень не може отримати свого логічного завершення. Та й недаремно, стверджують активісти, адже сільська голова, яка наразі має статус підсудної, знову балотується на виборах. І якщо вона втримається у своєму кріслі – зможе надалі затягувати розгляд справи.

Зауважимо, на виборах Наталя Крупиця буде мати статус підсудної за злочин, який належить до категорії особливо тяжких. А це розтрата або привласнення майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. І якщо врешті решт суд доведе провину, то Крупиці загрожує до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини