Підприємець з Дніпропетровщини незаконно накопав піску на 12 мільйонів гривень

02.09.2020 09:15

Замість сільськогосподарського угіддя – нелегальний піщаний кар’єр: підприємець Анатолій Маляр з Дніпропетровщини розгорнув свій сумнівний бізнес-проєкт ще кілька років тому. Однак «забув» про спецдозволи й ренту. Та, окрім збитків для бюджету, така діяльність завдає непоправної шкоди довкіллю.

«Зрозуміло, що там, де існує подібний кар’єр, про жодні природоохоронні заходи не йдеться, і потім там залишається голий степ. Де пройшли чорні копачі, там ще сотні років нічого не зростатиме», – пояснює президент Української Асоціації видобувачів піску Вадим Пелих.

Торік нелегалом зацікавилися співробітники Держекоінспекції Дніпропетровської області, які приїхали на «точку» з перевіркою. Та пан Маляр просто не пустив їх на територію.

Остання перевірка датується 2009 роком. Тоді нелегальному бізнесмену нарахували 105 тисяч гривень збитків за незаконне зняття ґрунту. Разом з тим, на видобувача-нелегала Анатолія Маляра правоохоронці відкрили ряд кримінальних проваджень, зокрема, і за заявою «СтопКору» щодо порушення правил охорони та використання надр.

Pisok_Malyar2
З 2012 року піщані дюни зросли Фото: скріншот

«Маляр продавав пісок за ціною 30 грн за тонну, державі пісок продавався за 53 грн за тонну. Різниця становить 23 грн на кожній тонні. За документами, було витрачено 430 тисяч тонн на 10 мільйонів гривень. Плюс ПДВ – 20 відсотків, тобто ще 2 мільйони. І ось ми виходимо на цифру 12 мільйонів гривень збитку для держави», – коментує головний редактор газети «ЛИЦА» Олена Гарагуц.

А про справжні масштаби торгівлі піском свідчать відзняті командою «СтопКору» кадри. Як бачимо, у черзі на відвантаження – цілий караван вантажівок. І, судячи з написів на машинах, усі вони належать потужній компанії «Автомагістраль-Південь

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини