Підприємці закликали дозволити експорт медичної продукції

Представники федерації роботодавців та виробників засобів щодо протидії COVID-19 закликали або дозволити експорт товарів, або закуповувати товари вітчизняного виробника, щоб вони не нагромаджувались на складах підприємств.

Кабінет міністрів продовжив заборону експорту засобів протиепідемічного захисту на ще один місяць, до 01.07.2020.

Також уряд дозволив експорт деяких водонепроникних лабораторних костюмів та одноразових ізоляційних медичних халатів.

Відповідну постанову Кабмін прийняв із доопрацюванням в одноденний термін.

Представник федерації роботодавців та виробників засобів щодо протидії COVID-19 поскаржився, що товари підприємств накопичуються на складах.

"Легка українська промисловість проінвестувала у виробництво масок і костюмів значні кошти. Щоденно ми можемо виробляти 400 тисяч халатів ізоляційних, костюмів біологічного захисту – 240 тисяч та масок медичних 20 мільйонів.

На складах знаходиться масок медичних 40 мільйонів, біля 6 тисяч халатів.

 Прохання таке, у доопрацюванні врахувати те, що українська промисловість готова забезпечити захист від COVID-19, в разі замовлення МОЗ, тому врахувати по позиціям і ті позиції, які мають запас міцності відкласти прийняття рішення урядом мінімум на 2 тижні.

Якщо МОЗ, як замовник, вирішить, що не вистачає, тоді продовжуйте експорт, а наразі ми не можемо. Ми випрацювали, поставили на склади і не можемо експортувати. Це нонсенс", заявив представник федерації, передає "УП".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини