Підозрюваний у вимаганні 40-мільйонного хабаря нардеп Халімон звинуватив опонентів у розтраті

Кращий захист – інформаційна атака? Народний депутат Павло Халімон, якого підозрюють у вимаганні 40-мільйонного хабаря у чернігівських фермерів, оголосив себе жертвою і звинуватив опонентів у розкраданні бюджету. Про це нардеп заявив під час пресконференції, присвяченої ситуації на ДП «ДГ Івківці», що відбулась 1 жовтня у пресцентрі ІА «Інтерфакс Україна».

Нагадаємо, дослідне господарство «Івківці», що входить до структури НААН України і має в земельному банку 5 тис. га, офіційно визнано банкрутом через багатомільйонні борги. Натомість Павло Халімон на сьогоднішній пресконференції назвав підприємство «перспективним».

Конфлікт на Чернігівщині розгорнувся за посіви озимих культур 2020 року. Їх родина Дмитренків придбала у власність як незавершене сільськогосподарське виробництво ще навесні – за це агрофірма «Батьківщина» заплатила дослідному господарству кілька мільйонів гривень. Офіційно угоду уклали у березні між тепер вже колишнім директором ДП «ДГ Івківці» Іваном Ромашканом та керівництвом «Батьківщини».

Agro_Priluki2
Згідно з договором врожай є власністю агрофірми Фото: скріншот

Новим очільником держпідприємства нещодавно призначили Олега Піщенка, сина попереднього керманича Володимира Піщенка, після менеджменту якого ДП збанкрутувало. Найняті паном Піщенком охоронці не пускають представників агрофірми «Батьківщина» на територію підприємства, аби перевірити цілісність зібраного врожаю. А зерно, попри рішення суду, взагалі вивезли на приватний елеватор.

Постраждалі фермери називають одним з ініціаторів рейдерської схеми народного депутата IX скликання від партії «Слуга народу», заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Павла Халімона. Саме він, за словами Олега Дмитренка, вимагав у законних власників врожаю хабар у сумі 40 млн грн і половину прибутку за можливість спокійно працювати.

Dmytrenko3
Халімон вимагав 40 млн, я звернувся до НАБУ, - Дмитренко Фото: СтопКор

«Халімон запропонував дати йому хабаря – 40 млн грн за те, щоб мати змогу зібрати врожай. Їхні умови були – поставити власного керівника і далі працювати 50 на 50. Він мені телефонував прямо з засідань Верховної Ради. Я маю всі записи й одразу звернувся до НАБУ із заявою про вимагання», – розповів пан Дмитренко.

Однак, за твердженням Халімона, ситуація дзеркально протилежна: хабаря йому начебто запропонував… сам Дмитренко. Понад те, народний обранець звинуватив попереднє керівництво ДП «ДГ Івківці» та СТОВ «Батьківщина» у корупційних схемах, через які держбюджет нібито міг втратити близько 100 млн грн.

За вказаними фактами парламентар у липні цього року нібито звернувся із заявою до поліції. На підтвердження своїх слів Халімон надав лист, підписаний керівником Прилуцької місцевої прокуратури Б. Зарічанським.

Halimon2
Лист, на який посилається нардеп Фото: скріншот

Однак, слід зазначити, що за законом єдиним легітимним доказом зверення до поліції мав би бути талон повідомлення з єдиного журналу обліку заяв, який має зовсім іншу форму.

Тож, за словами представників СТОВ «Батьківщина», продемонстрований нардепом лист є фікцією, прокурор Зарічанський – ймовірний посібник рейдерів, а звернення до прилуцького слідчого судді мало місце вже після появи ухвали ВАКСУ щодо зібраного врожаю озимих.

Слід також зауважити, що учасником заходу під назвою «Як, знищивши корупційні схеми на державних аграрних підприємствах, зменшити дефіцит держбюджету. Приклад одного підприємства Чернігівської області» разом із Павлом Халімоном став новопризначений директор ДП «ДГ Івківці» Олег Піщенко. Натомість представників іншої сторони конфлікту на пресконференцію не запросили, через що висвітлення ситуації було однобічним.

Ми продовжимо стежити за перебігом подій у цій справі та обов’язково дамо можливість обом сторонам висловити свою позицію. Стежте за оновленнями!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини