Підозрюваний у розтраті підлеглий Криклія може стати топ-менеджером Укрзалізниці

12.03.2020 10:02

Незаконне користування дорогим авто, обшуки в кабінеті та порушення кримінальної справи – здавалося б, під всемогутнім держсекретарем Міністерства інфраструктури Андрієм Галущаком захиталося крісло. Однак підлеглий Криклія вже налаштувався на нове місце під сонцем. Де високопосадовець збирається відсидітись і заробляти собі на хліб із кав’яром – з’ясували журналісти «СтопКору».

Наші журналісти вже інформували, як на початку року детективи ДБР обшукали службовий кабінет Галущака в рамках порушеної кримінальної справи про розтрату чималої суми державних коштів.

Слідчі ДБР наразі підозрюють чиновників із Міністерства інфраструктури у тому, що ті впродовж 2017-2019 років уклали низку договорів із фейковими підприємствами на постачання товарів, робіт і послуг. При цьому послуги, які мали надавати відомству, посадовці «загрифували» як секретні, а тому тендери були не публічними і не конкурентними.

Схема виведення коштів

Як стало відомо редакції «СтопКору» з власних джерел, 6 березня 2020 року держсекретар міністерства Андрій Галущак подав до Кабміну заяву про звільнення з посади.

Журналісти також з’ясували, що «сірий кардинал» Криклія вже пригледів собі нове тепленьке крісло. Державний залізничний монополіст – «Укрзалізниця» віднедавна має вільне місце Сергія Кушніра, який відповідав за взаємодію з урядом, центральними, регіональними та місцевими органами влади.

Офіційної інформації про відставку Кушніра поки немає. На сайті «Укрзалізниці» він усе ще значиться як член правління. Утім інсайдери стверджують, що питання його звільнення вже вирішене.

Сергій Кушнір відповідав у правлінні за взаємодію з урядом

Чому ж державний секретар Галущак, фактично друга людина у найбільшому українському відомстві, вирішив «дауншифтнути» з міністерства до правління державного підприємства? Такий вибір може ґрунтуватись на низці вельми прозаїчних причин.

По-перше – порушено кримінальне провадження про розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. За правилами пана Галущака мали б відсторонити з посади на час розслідування. А це означає усунення від ухвалення важливих кадрових рішень і відповідних фінансових потоків.

Закон твердить: члена правління залізничного гіганта можна звільнити лише за рішенням суду. З огляду на реалії українського судочинства, це станеться, наприклад, років за п’ять. А екс-держсекретар довгі роки «налагоджуватиме взаємодію» з Кабміном. Тобто буде впливати на ті ж таки кадрові призначення і потоки.

По-друге, з ДП «Укрзалізниця» Андрій Едуардович має давні і дружні зв’язки. Так, службова Toyota Camry вартістю півтора мільйони, якою його щоранку відвозять на роботу та увечері додому – насправді на балансі «Укрзалізниці». Відтак – відповідно до закону до держсекретаря Мінінфраструктури жодного відношення не має. Так само, як і водій, що керує цією машиною.

Журналісти неодноразово фіксували, як "Toyota Camry" возить Андрія Галущака

І, нарешті, по-третє: платня Андрія Галущака на новому робочому місці буде на рівні 600 тисяч гривень на місяць. Тобто 180 тисяч доларів за рік. Це майже половина президентської платні Дональда Трампа. Непогано для українського держслужбовця, чи не так?

Сподіваємось, правоохоронні органи та команда влади цей «фінт вухами» від Галущака не пропустять. І особа, яку підозрюють у викачуванні сотень тисяч державних гривень, не опиниться серед топ-менеджерів стратегічно важливої транспортної компанії. Ми продовжимо стежити за перебігом подій, тож чекайте на нові публікації та сюжети.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини