Підозрюваний у фальсифікаціях і хабарництві ексочільник ДАБІ може повернутись до влади – ЗМІ

Корупційні схеми, «договорняки» в судах, недоотримання бюджетом сотень мільйонів гривень – усе це може повернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції разом зі старим керівництвом. У ЗМІ з’явилась інформація про те, що ексголова ДАБІ Олексій Кудрявцев готує підґрунтя для усунення чинного керівника відомства Юрія Васильченка. Натомість звільнене крісло зможе посісти колишній підлеглий Кудрявцева – Сергій Шевченко.

Kudryavtsev1
Олексій Кудрявцев Фото: УНІАН

За каденції Кудрявцева у 2015-2018 рр. пан Шевченко очолював департамент нормативно-правового забезпечення ДАБІ.

Нині він позиціює себе як експерта в галузі містобудування та останнім часом різко збільшив власну медійну активність. У численних постах на власних сторінках у соцмережах та публікаціях експосадовець виступає з жорсткою критикою політики чинного керівництва.

«Послухав виступ Голови ДІМ Юрія Васильченка на "UA: Українське радіо" та не можу втриматись від декількох коментарів. Зазначу, що я є прихильником реформування системи архітектурно-будівельного контролю та нагляду, однак мене не може не турбувати, в який спосіб та ким це здійснюється.

Дуже здивувала теза про те, що пан Васильченко, бувши головою ДАБІ та ДІМ, зробив паузу та став спостерігачем реформ! Керівник такого рівня повинен бути одним із очільників процесу реформування, в іншому разі – краще спостерігати на дивані», – пише Шевченко.

Shevchenko1
Сергій Шевченко розпочав активну медіакампанію проти чинного керівництва ДАБІ Фото: скрін

За інсайдерською інформацією, за цією інформаційною атакою стоїть колишній бос Шевченка Олексій Кудрявцев, який, імовірно, намагається усунути Васильченка та повернути собі вплив на інспекцію.

Пан Кудрявцев, якого публічно звинувачують у хабарництві та підробці власних документів про освіту, останнім часом також розпочав масовану «антикризову піар-кампанію», аби відбілити заплямовану репутацію.

Нагадаємо, свого часу у пресі багато писали про корупційні схеми, нібито запроваджені Кудрявцевим та Шевченком, чий департамент був ключовим для всіх тіньових потоків.

Перша схема пов’язана із саботажем судових процесів ДАБІ: програш в першій інстанції, імітація апеляційного оскарження і подання скарги, а потім несплата судового збору та зрив термінів на оскарження. За даними журналістів, така схема дозволяла видавати дозвільні документи в обхід «каси».

Друга схема також передбачала «договорняки» й навмисний програш у судах, але вже з метою відновлення дії скасованих в порядку нагляду сумнівних містобудівних умов і обмежень. Спершу ДАБІ демонстративно скасовувало скандальні документи, аби заспокоїти обурену громадськість, а потім документи відновлювали свою дію за рішенням суду.

Третя схема – заробіток на накладених штрафах. За 30-50% від суми штрафу ДАБІ начебто «забувала» сплатити судовий збір та пропускала терміни на оскарження.

Загалом, за інформацією Рахункової палати України, через ці схеми держбюджет втратив значні суми від штрафних санкцій. За три роки спільної роботи Кудрявцева й Шевченка департамент нормативно-правового забезпечення ДАБІ забезпечив стягнення тільки 122,6 млн грн штрафів за виявлені порушення вимог законодавства – це лише 13,3% від загальної суми накладених санкцій, яка мала становити майже 920 млн грн.

Ключова законодавча прогалина, завдяки якій процвітали ці корупційні схеми – Порядок №461 від 13.04.2011, який стосується введення об’єктів в експлуатацію та надання дозволів на будівництво. Саме він дозволяє корупціонерам надати дозвіл забудовнику, який погодився заплатити.

Одним з найбільш кричущих прикладів такого свавілля є ситуація з будівництвом нового цеху на території вінницького ТОВ «Фруктона – ВН»: будівлю звели без отримання відповідного дозволу ДАБІ. Однак згодом документ на сайті органу з’явився – заднім числом. Та, ймовірно, за певну винагороду.

Наприкінці минулого року правоохоронці спіймали на гарячому начальника ДАБІ Рівненщини, який вимагав майже пів мільйона гривень. Аналогічні повідомлення надходять зі Львова, Луцька та інших міст.

Про наскрізну корумпованість Державної архітектурно-будівельної інспекції відкрито говорять навіть парламентарі. Зокрема, нардеп Олена Шуляк у коментарі для «СтопКору» навіть озвучила неофіційний «цінник» ДАБІ: за дозвіл на один квадрат «просять» від 5 доларів. Загальна ж сума тіньових потоків, за її словами, вимірюється сумами з численними нулями і становить щонайменше 3 мільярди гривень на рік.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини