Підманули-підвели: у Верховному Суді скасували засідання у справі вінничанки Маліновської

Громадську акцію під Верховним Судом на підтримку матері двох дітей з Вінниці 3 лютого влаштували активісти центрального офісу «Стоп корупції» разом з вінницькими антикорупціонерами. Та судове засідання не відбулось – суддя терміново пішла у відпустку. Про це розповідають учасники події.

Акція під ВСУ шодо справи вінницької активістки. Фото: СтопКор

«Справа – під контролем громадськості! Не допустимо тиску на суд!» - з такими плакатами активісти «Стоп корупції» вийшли до Верховного Суду. Вони вимагали ухвалити законне рішення у справі Олени Маліновської з Вінниці.

Членкиня громадської організації оскаржує у вищій інстанції рішення вінницьких судів, які намагаються засудити її на 5 років за її ж землю. Жінка стала жертвою корупційної афери, в результаті якої втратила землю і може опинитися за гратами. Вінничани підозрюють  корупцію у місцевих судах і прокуратурі, адже скаржниця у справі Валентина Дзюба перебуває у дружніх стосунках з родиною місцевої судді Гайду.

Зазначимо, «СтопКор» розповідав про одіозну судівсько-прокурорську родину Гайду. Стороною звинувачення у справі Маліновської керував чоловік  – тодішній прокурор міста Гайду. А його дружина – суддя Вінницького міського суду – вела справу у суді і винесла обвинувальний вирок. За словами підозрюваної, суддя прямо вимагала хабар.

Фото: СтопКор

Касаційна інстанція рік тому вже скасувала вирок апеляції і направила справу на повторний розгляд.

«…Суди не встановили належних і допустимих доказів на підтвердження винуватості у вчиненні шахрайства», — йдеться у рішенні колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України від 3 грудня 2019 року.

Вирок Апеляційного суду Вінницької області вдруге оскаржується у Верховному Суді. Судове засідання в суді касаційної інстанції було призначене на 3 лютого. Та засідання було знято з розгляду без попередження підсудної. Суддя терміново пішла у відпустку на 3 дні. Так відповіли у суді вінницьким активістам «Стоп корупції». які приїхали підтримати активістку Маліновську.

Фото: СтопКор

«Ми попросили пояснити, чому розгляд справи скасовано, адже заздалегідь про це не попередили. Вийшов керівник судової адміністрації ВСУ, повідомив, що вчора о 16:45 судді Іваненко підписали заяву на відпустку на 3 дні. Сторону не повідомили, так як не додзвонилися до адвоката. Суддя вийде з відпустки та повідомить про дату розгляду справи», - розповідає подробиці правозахисник Максим Томілов.

Представники ВСУ поспілкувались з учасниками акції. Фото: СтопКор

Вінницькі активісти зв’язались з адвокатом Маліновської. Ті стверджують, що їм з суду ніхто не дзвонив.

«Це просто нелюдське ставлення! Як до худоби! Адвокатам ніхто і не збирався телефонувати. Ми приїхали за 300 кілометрів до Києва, витратили свій час, гроші на проїзд», - обурюється членкиня  відокремленого підрозділу «Стоп корупції» з Вінниччини Сталіна Гладкова.

Зазначимо, раніше вінничани неодноразово проводили акції протесту проти корупції у вінницьких судах. Також активісти направили низку звернень щодо цієї справи до різних інстанцій, навіть до Президента України. Натомість, як розповідають антикорупціонери, скарги повертаються на місцевий рівень і не мають жодних наслідків.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини