Підлітки під прицілом: столиця розмальована Телеграм-каналами з наркотиками. Дилери – росіяни з “Хімпрому”

17.09.2019 21:13

Комунальники б’ють на сполох через рекламу наркотиків, яку зловмисники залишають у вигляді графіті у всіх районах столиці. Їх зафарбовують, однак щоразу у підземних переходах, на будинках, парканах і навіть на стінах шкіл з’являються свіжі написи з номерами телефонів чи посилання на Telegram-канали.

Так виглядає реклама Телеграм-каналів із розповсюдження наркотиків

Окрему увагу працівники комунальних підприємств приділяють інформуванню про те, що дуже часто “цільовою аудиторією” такого виду “реклами” є діти, підлітки та студенти, які легко розуміють призначення повідомлень на стінах. В той же час, дослідження свідчать, що більшість дорослого населення не звертає уваги на ці графіті і не знає, про що вони свідчать.

У боротьбі з наркозлочинністю, навесні, спільними зусиллями двох правоохоронних органів була проведена робота по виявленню та протидії наркокортелю який діяв на територі України. Про результати спецоперації написав на своїй сторінці у Facebook ексгенеральний прокурор України Юрій Луценко.

“Найрезультативніша антинаркотична операція ГПУ та СБУ: задокументовано і затримано розгалужену організацію загальною чисельністю до 1000 учасників, яка торгувала за криптовалюту наркотиками через інтернет сайти та чат боти в месенджері Телеграм. В ході обшуків вилучена зброя, наркотики, близько 10 млн дол готівки”, – повідомив він.

Затримання злочинного угрупування

За словами Луценка, 20 організаторів наркомережі отримали належні запобіжні заходи: арешт або заставу в 100 млн грн, 300 млн грн, рекорд – в 349 млн застави, 4 – арешт без права застави. Наразі, над затриманими триває судовий процес.

Відомо, що справу слухають у Печерському районному суді Києва. Ідеться про обрання міри запобіжного заходу членам наркокартелю та про арешт їхнього майна. За словами активістів, на цьому етапі є спроби усунути від справи компетентних і непідкупних прокурорів та суддів, з якими злочинцями не вдалось досягти “договірняків”.

Справа розслідується вже півтора року, тож вони висловили підозру у навмисному затягуванні справи.

“Невже інших суддів Печерського райсуду «купили» і тепер вони навмисно затягують справу?! Ми вимагаємо об'єктивного і неупередженого розгляду справи та не спускати на гальма розслідування щодо найбільшої контрабанди в історії України, адже від цього залежить здоров'я нації”, – зазначив активіст ГО "Стоп корупції" Роман Литвин.

Членам організації відрубували пальці за порушення правил конспірації

За даними стопкорівців, переважна кількість осіб у злочинній організації, відомій як “Хімпром” – громадяни РФ. Дисципліна в угрупуванні була така, що окремі її члени сьогодні не мають пальців на руках за порушення правил конспірації, поведінки чи користування власним телефоном.

Організатори створили мережу наркокур‘єрів, закладників, створювали криптогаманці та акаунти на криптобіржах. Силовий підрозділ організації займався рекетом, фізичним насиллям щодо конкурентів. Членів своєї організації знову ж таки карали відрубуванням пальців.

Так виглядає продаж наркотиків черех телеграм
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини