Підіймають сотні тисяч доларів та їздять на «Мазераті»: як живуть сучасні «работоргівці»

23.08.2019 14:00

Транснаціональне угруповання торговців людьми, яке успішно функціонувало цілих 10 років, було викрите торік українськими правоохоронцями спільно з Інтерполом та Європолом. У справі фігурує четверо українців. Центр вербування – місто Дніпро. Та чи будуть винні притягнені до відповідальності? Деталі процесу – у спецрозслідуванні Лілії Ткачук.

«Поліцейські припинили діяльність транснаціонального злочинного угрупування, яке протягом останніх трьох років забезпечувало функціонування каналу торгівлі людьми в Україні. Документування цієї мережі триває у тісній взаємодії з нашими колегами з Великобританії, Греції, Туреччини, Італії при підтримці Інтерполу та Європолу. У скоєнні цього кримінального правопорушення нами підозрюється близько 30 громадян України, які тією чи іншою мірою якусь участь брали у вербуванні», – повідомляв голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Водночас недоброчесні роботодавці рахують шалені прибутки. За один такий нелегальний вояж можна заробити щонайменше 50 тисяч доларів.

«За кожного нелегала турецька сторона має 2,5 тис доларів, і якщо уявити, що на кожному судні вони приймають від 50 і більше, то ви уявляєте, що за один контракт, ну, тобто, за один перехід мають мафіозні структури і ті люди, які стоять за цим – організатори злочинів», – зазначає голова правління благодійної організації допомоги морякам «Ассоль» Анна Муругова.

«СтопКор» довідався, як живуть люди, які вербують українців для небезпечного бізнесу. Це елітне котеджне містечко Совіньйон поблизу Одеси. Ціна маєтків сягає мільйонів доларів. З усіх боків – охорона й камери. Одне з обійсть, за нашими даними, належить людині на прізвисько Серж. Він – один з учасників кримінальної схеми. Їздить на Мазераті вартістю щонайменше 100 тисяч доларів.

Елітне котеджне містечко поблизу Одеси, де живе один із учасників схеми

Якщо вину причетних до цих злочинів доведуть, це дасть надію на звільнення десятків українських моряків, які ув'язнені в закордонних тюрмах за перевезення нелегалів.

«Дуже важливо в цій ситуації в Україні довести те, що моряки були втягнуті в обман – це дозволить звільнити десятки людей, які зараз знаходяться в Греції, якщо буде доведено, що вони стали жертвами обману», – коментує заступник голови «Національної асоціації захисту прав громадян» Павло Тарасовський.п

Та чи потраплять організатори цієї схеми на лаву підсудних? Чи знову знайдуть цапів-відбувайлів? Поки що – велике питання. Як і те, чи вдасться повернути додому українських моряків, які в Греції замість них сидять за перевезення нелегалів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X