Під Києвом люди перекрили трасу Київ-Харків через будівництво свинокомплексу

03.07.2019 14:14

Жителі села Перемога Баришівського району Київської області перекрили рух трасою Київ-Харків через будівництво свинокомплексу №11 СП ТОВ "Нива Переяславщини". Люди вимагають припинення робіт і вже звертались до всіх компетентних органів та профільних відомств. Утім, жодних результатів так і не отримали. 

Про перебіг акції з місця події повідомили активісти ГО "Стоп корупції", які також вийшли на підтримку громади.

"СП ТОВ "Нива Переяславщини" займається вирощуванням свиней. Зокрема, в Баришівському районі Київської області вже побудовано три свинокомплекси потужністю 30 000 голів кожен. Жителі тамтешніх сіл скаржаться на неприємний запах, особливо влітку, відсутність очисних споруд і як наслідок – погіршення екологічної ситуації в населених пунктах. Окрім цього, у с. Перемога планується будівництво найбільшого комплексу із задекларованою кількістю 50 000 тис.

Дізнавшись, що будівництво горе-свинокомплексу здійснюється з порушенням вимог містобудівного (без дозволу на будівництво) та природоохоронного законодавства (без проходження процедури з оцінки впливу на довкілля), місцеві жителі провели низку акцій в Баришівській РДА, Міністерстві екології та природних ресурсів, Адміністрації Президента – ніхто не чує, а мали б зупинити будівництво у встановленому законом порядку. Контролюючі органи Державної екологічної інспекції Столичного округу та Державної архітектурно-будівельної інспекції утримуються від діяльності – кажуть, що контролерів до перевірок не допускають. Мовляв, те, що будівництво ведеться – бачать, проте нічого вчинити не можуть.

Через це громадськість взяла все у свої руки. Зокрема, проводить чергову мирну акцію на одній з ключових автомагістралей країни, щоб на проблеми села, які почались з будівництвом свинокомплексу, звернули увагу. Також громада звернулась до Адвокатського об’єднання "Екобезпека", яке представляє громадськість у боротьбі за чисте і безпечне довкілля. І якщо селян далі ігноруватимуть, а контролюючи органи не вживатимуть вичерпних заходів, вони звертатимуться до суду", – зазначають активісти ГО "Стоп корупції".

Мітингувальники вимагають від Міністерства екології та природних ресурсів відмовити у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля, оскільки звіт ОВД не відповідає вимогам чинного законодавства, а запланована діяльність, яка на теперішній час протиправно здійснюється, порушує права місцевого населення на чисте та безпечне довкілля.

Також місцеві мешканці просять Генеральну прокуратуру України та Нацполіцію взяти на контроль розслідування кримінального провадження щодо службового підроблення та використання завідомо неправдивого документа службовими особами СП ТОВ "Нива Переяславщини" з метою отримання позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля.

А також звертаються до Державної екологічної інспекції та Державної архітектурно-будівельної інспекції з вимогою провести перевірки дотримання вимог природоохоронного та містобудівного законодавства відповідно, за результатами перевірок в судовому порядку пригальмувати будівництво та не допустити екологічного лиха в с. Перемога.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини