Під час карантину в Києві активізувалися піщані браконьєри

Це — річка Коник у Голосіївському районі столиці. Поки в Києві карантин і щодня зростає кількість заражених коронавірусом, у столиці продовжують незаконно видобувати пісок.

Видобування піску біля річки Коник. Фото: «СтопКор»

Роботи на річці Коник у Голосіївському районі Києва зафіксували громадські активісти.
Це місце викрили понад рік тому навесні 2019-го. Діяльність браконьєрів завдає не лише матеріальних збитків киянам, а й знищує водойму.

За даними експертів, діяльність браконьєрів у цій зоні може спричинити небезпечні зміни в унікальній екологічній системі та стати причиною зникнення багатьох видів. Крім того, така діяльність передбачає відповідальність згідно зі ст.110 Водного кодексу України («самовільне захоплення водних об'єктів та руйнування річищ, струмків та водотоків або порушення природних умов поверхневого стоку»).

 

У листопаді 2019 року після звернення ГО «Стоп корупції» у комунальному підприємстві «Плесо» заявили, що дозволів на роботу двох земснарядів, які побачили на тому місці, немає, тож видобувають пісок вони протизаконно.

Зазначимо, що у жовтні 2019 року, коли журналісти «СтопКору» приїхали, щоб зафіксувати зміну річища Коника, спричинену піщаними браконьєрами, зловмисники завадили роботі знімальної групи і збили коптер.

"Ми проводили аерозйомку над річкою Коник, що протікає поблизу однойменного житлового комплексу. Потім до нас під'їхав чоловік, який сказав, що він — засновник житлово-будівельного кооперативу «Золота Затока». Чоловік пригрозив, що «зніме коптер» і після цього апаратура перестала нас слухатися", – розповіла журналістка Наталія Дігтяр.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини