Первомайська трагедія може повторитись: ДАБІ ввела в експлуатацію ще два «Епіцентри»

08.02.2021 16:48

Державна архітектурно-будівельна інспекція України за два зимові місяці ввела в експлуатацію два нові гіпермаркети «Епіцентр». У ДАБІ спростували інформацію про введення в експлуатацію двадцяти «Епіцентрів» після пожежі в ТЦ у Первомайську, й заявили, що йдеться лише про два об’єкти, рішення щодо яких ухвалили у грудні 2020 й січні 2021 року.

epicentr
Фото: СтопКор

Зауважимо, згідно з даними системи ProZorro, на момент надзвичайної події повторна заява про введення в експлуатацію «Епіцентру» в Первомайську на Миколаївщині перебувала на розгляді, отже, об'єкт в експлуатацію не вводився і, відповідно, не міг працювати. Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», діяльність об'єктів, що не введені в експлуатацію, заборонена.

Prozorro_screen
Фото: скріншот з ProZorro на день надзчивайної події

І знову реформований ДАБК «рятує» ситуацію, викидаючи до Реєстру будівельної діяльності, котрий, як пообіцяли, має працювати без втручання посадових осіб, в автоматичному режимі інформацію про введення в експлуатацію об'єктів «Епіцентр». Які – варто зауважити задля справедливості – давно вже торгують.

От тільки хто цим переймається, як рештою порушень, що процвітають при видачі дозвільних документів і будівництві об'єктів? Цинізм бенефіціарів корупційних схем будівельної галузі зашкалює. Ситуація з «Епіцентром» – не перша ластівка, і точно не остання, оскільки реакція Держархбудінспекції України та Міністерства у цьому випадку дуже красномовна.

Нагадаємо, загоряння в «Епіцентрі» у Первомайську сталося 2 лютого, полум'я поширилося на 4 тисячі квадратів. Персонал і відвідувачів евакуювали. За наявною інформацією, сумнозвісний ТЦ не був введений в експлуатацію навіть після двох звернень, однак ані ДАБІ, ані Держслужба з надзвичайних ситуацій «не мали жодних зауважень до їхньої протипожежної системи».

Пізніше правоохоронці і представники самої компанії заявили, що причиною пожежі став навмисний підпал. Підозрюваного затримали, суд заарештував його на 60 діб без можливості внесення застави.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини